Пропагандистські наставники вбивць

Організатори пресконференції у Медіацентрі Україна-Укрінформ повідомили про Подання до Міжнародного кримінального суду щодо вчинення злочинів росіянами проти українців. У цьому правовому документі – обвинувачення від імені тисяч жертв. Тих убитих, закатованих, замордованих українців, чию смерть спричинила, зокрема й мова ненависті, якою російська пропаганда затруїла свідомість убивць.

Підготувала Подання Міжнародна федерація за права людини, Громадський центр «Центр громадських свобод» та Харківська правозахисна група.

Олег Мазур, представник СБУ, розповів про складнощі у збиранні та встановленні фактів злочину російських пропагандистів. Наголосивши: російська пропаганда набагато хитріша і небезпечніша, аніж це здається на перший погляд.

Володимир Яворський, директор Центру громадянських свобод, запевнив, що зібрані матеріали передадуть правоохоронним органам, аби зміцнити національні розслідування та притягнути до відповідальності тих, хто розпалює ненависть проти українців.

Серед головних обвинувачених – Владімір Соловйов, Маргаріта Сімоньян, Дмітрій Кисельов, Дмітрій Медведєв, Сєрґей Мордан. Це ті, хто безжально розпалював ворожнечу, фарбуючи Україну в кольори нацистської держави. Історія про те, як російська пропаганда створила міф про «нацистську Україну», що стала підґрунтям для жорстокого вторгнення, починається ще до анексії Криму.

Ілля Нузов, директор напряму міжнародного правосуддя у FIDH розповів, як система пропаганди стала інструментом для масових злочинів проти людяності.

– Це подання – не просто акт обвинувачення – це дзвінок до совісті світу, – наголосив він.

Максим Демиденко, співзасновник «Архіву війни», поінформував про неймовірний обсяг роботи, що ґрунтується на близько 7000 документів, які включають відеозаписи, публікації та свідчення жертв.

– Ми не просто збираємо дані, ми створюємо архів пам’яті, що стане основою для справедливості, – зазначив дослідник, додавши, що важливо зберегти навіть найдрібніші деталі пропагандистських меседжів, які спонукають до насильства.

Адвокатка Харкіської правохахисної групи Анна Овдієнко акцентувала, що зібрані матеріали не потребували складних розслідувань – вся правда вже була на поверхні, у відкритих джерелах, що доводить: пропаганда росіян не просто ретельно продумана, але й безжальна. Правниця наголосила:

– Пропаганда була основою для вчинення звірств, ці слова були в основі тортур і вбивств моїх клієнтів.

– Це тільки початок, ми не зупинимося, поки кожен винний не понесе покарання, – запевнив Володимир Яворський.

Українці не лише учасники, а й свідки історії, яка не просто відбувається, а бореться за право бути почутою та визнаною світом.

І поки чекаємо реакції Міжнародного кримінального суду, залишається тільки тримати це полум’я правди та надії у наших серцях. І документувати кожен факт злочину рашизму на нашій землі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company