«Сам удома». Захоплива «десятка»

30 років минуло відтоді, як сценарист Джон Г’юз разом з режисером Крісом Коламбусом створили різдвяний кінохіт «Сам удома». Познайомивши нас із забудькуватою родиною Маккаллістер та їхнім кмітливим сином Кевіном. Через три десятиліття стрічка все ще резонує серед глядачів у всьому світі. Та чи ви знали, що…

1. На створення сценарію до стрічки Джона Г’юза надихнула родинна поїздка. 2015 року в інтерв’ю журналу «Chicago» у його син Джеймс Г’юз оповів, що  батько записав ідею у блокноті 8-го серпня 1989-го року, напередодні першої поїздки їхньої родини до Європи.

2. Виконавець головної ролі, актор Маколей Калкін не дивився фільми «Сам удома» зі своєю участю. Він зазначав: «Я не можу дивитись його так, як це роблять інші люди». Проте раз він таки порушив свою добровільну обітницю – для створення ролика-пародії.

3. Кінокомпанія «Disney» відома своїми ремейками. Торік з’явилася новина, що студія планує переосмислити класику 90-х років та зняти нову адаптацію «Сам удома». Головну роль у майбутньому фільмі виконає Арчі Єйтс («Кролик Джоджо»).

4. Дует незграбних грабіжників Марвін (Даніел Стерн) і Гаррі (Джо Пеші) утворився задовго до того, як стати у цьому фільмі «мокрими бандитами». Раніше актори вже зіграли у кіно разом, але сцену з ними вирізали. В одному з інтерв’ю Даніел Стерн пригадав: «Ми грали хворих у ​​психіатричній установі. Джо Пеші весь час ходив зі скрученим ватманом. Під час одного з дублів Джо підходить до столу для пінг-понгу бере свою «трубу», одягає її на ніс і намагається відбити м’ячик для пінг-понгу. Я впав на підлогу від сміху. Тоді я став його другом».

5. Пригадуєте сцену з моторошним тарантулом на обличчі Марвіна у фільмі? Усе це відбувалось у реальному житті. Згодом актор Деніел Стерн згадував, що це був один з його улюблених моментів на зйомках: «Це було не лише весело і смішно, це був персональний виклик, щоб подолати свій страх. Однак з останнім було складно, адже я повинен був зробити цей крик, а це означало, що мій рот був широко розкритий. Я боявся, що маленький мерзотник міг залізти в мене».

6. Під час знімання «гарячих» моментів, наприклад, нагрітих ручок, до яких торкаються грабіжники, команда намагалася максимально відтворити звук. Тому для створення фільму «Сам удома» постраждало декілька курячих тушок. За допомогою паяльника та курятини творці імітували звук спаленої шкіри.

7. Від початку кастингу роль Гаррі (Джо Пеші) пропонували оскароносному акторові Роберту Де Ніро («Ірландець», «Стажер») та коміку Джону Ловіцу («День матері», «Новенька»). Ті відмовилися. Що ж вони накоїли?!

8. Погода у Чикаго під час зйомок не віщувала снігу. Тому знімальна група створювала різдвяний настрій за допомогою спеціальної техніки. Але в епізоді, коли Кейт Маккаллістер (Кетрін О’Гара) нарешті приїхала до свого сина, глядачі бачать героїню поміж справжніх кучугур снігу. «Найбільша хуртовина за останні роки. Це був День закоханих. Мати-природа насправді допомогла нам», – згодом згадував режисер стрічки.

9. Маловідомий факт про дівчину Базза (Девін Ретрей). Насправді це був син арт-директора, одягнений та загримований, як неприваблива молода леді з брекетами. Продюсери фільму не хотіли брати когось із молодих дівчат для такого фото.

10. Фільму «Янголи з брудними душами» («Angels with Filthy Souls»), який Кевін переглядав на відеомагнітофоні, не існує. Цей фрагмент зняли спеціально для стрічки, проте назва відсилає до фільму «Янголи з брудними обличчями» (1938) зі схожою тематикою. Він повністю написаний сценаристом Джоном Г’юзом. Деякі досі думають, що це старий фільм.

Зима вже близько! Запасайся мандаринками, прикрашай кімнату і гайда з культовою франшизою «Сам удома» створювати святковий настрій!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company