САМІ СОБІ ДИВЕРСАНТИ?

Вінниччина поволі оговтується. Після кількох діб жахіття, що вирвалося вибуховим смерчем з арсеналу Міністерства оборони у Калинівці, саме селище та низка сіл, що опинилися в епіцентрі лиха, поступово повертаються до звичного мирного життя. З 26 вересня, коли від вогню здетонували перші боєприпаси,  із зони трагедії евакуювали близько 30 тисяч громадян. Для 47-ми потягів змінили графік руху, а в радіусі 50-ти кілометрів закрили повітряний простір.

Влада готувалася до серйозних наслідків – на складах зберігалося 188 тисяч тонн боєприпасів, більшість яких підлягала утилізації. На відміну від харківської Балаклії, де склади вибухали кілька днів поспіль, забравши одне життя і покалічивши 4 чоловік, «калинівський бойовий феєрверк» накоїв відносно менше лиха: обійшлося без жертв, проте двоє громадян отримали поранення.

Березневі вибухи поблизу Балаклії пошкодили 265 житлових будинків. Кілька – перетворили у румовисько. Завдавши збитків на 300 мільйонів гривень. Калинівська біда, на щастя, не така тривала у часі, проте значно дорожча. Її вже оцінили  на 800 мільйонів – тут зберігалися і боєприпаси для сучасних систем залпового вогню.

Вибухи  у Балаклії могла «здетонувати» диверсія. Якщо вірити одній із версій, –  за участю російського безпілотника. Хоча  чимало фахівців  сумніваються. Військовий експерт Олег Жданов говорив про недбалість: «Щоб підірвати з повітря такий склад, мав би прилетіти не дрон, а літак».

Трагедію в Калинівці, яка на відміну від Балаклії, знаходиться у глибокому тилу, спершу теж нарекли диверсією. Проте головний військовий прокурор Анатолій Матіос цю версію відкидає. За його словами, причина трагедії банальна: неналежне зберігання боєприпасів.

Злазьте, приїхали…

Виходить, самі собі диверсанти?

Нехлюйство людей у погонах надто дорого обходиться. Лише цього року військові склади вибухали тричі: крім Калинівки і Балаклії, ще й у містечку Сватове, що на Луганщині. А страшна пожежа 2008 року на військовому складі у Лозовій! Тоді здетонувало 63 тисячі тонн боєприпасів. Причина? А командири військової частини влаштували побіля арсеналу… сміттєзвалище.  Туди, крім різних відходів, зливали і спрацьоване мастило. Влітку ця купа тліні спалахнула…

Двічі вибухали склади у запорізькій Нобогданівці, де зберігалася зброя ще з часів першої світової війни. У 2004 році тут загинуло п’ятеро людей. Горіли склади і наступного року, а вдруге вибухнули у 2006-му. Хоч того разу  обійшлося без жертв, але повністю розмінувати територію змогли лише через десять років.

Схоже, знову вибухнула стара біда – недбалість. Та, що пригрілася у тилах, величається при парадних мундирах і нюхає порох тільки в такій «обстановці, наближеній до бойової».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company