Шапкокради

В Росії можуть відбутися дочасні президентські вибори. Таке припущення  зробив російський історик і публіцист Андрій Піонтковський. «Кримнаш» перетворився у «намкриш». Міжнародні санкції повільно, але надійно зашморгують шию російської економіки. Низький життєвий рівень помітно неозброєним оком.

Щоб відволікти мешканців Росії від власних проблем, Володимир Путін може розпочати наступ на зовнішніх  фронтах. Але на Донбасі міцно загрузли,  Придністров’я давно нав’язло в зубах і його можливе приєднання покаже швидше безсилля Росії . Лишається розпалювати війну в Сирії – туди пливе бойовий флот сусідки. Але  новий градус збройного конфлікту  лише  на  деякий час «закриє тему внутрішньої кризи і виборів», вважає Андрій Піонтковський. Тому, цілком імовірно, не чекаючи 2018 року і краху економіки, Володимир Путін зважиться достроково коронуватися на російське царство. Новообрана вереснева Дума  може «зажадати» перевірки легітимності царя. «Визріває така ідея проскочити зараз, переоформити Путіна після парламентських виборів, а там вже трава не рости», – прогнозує Андрій Піонтковський. Схоже, шапка Мономаха стає важкуватою і для Володимира Путіна, як свого часу вона не підійшла  голові  Віктора Януковича.

Пригадуєте, на «прямій лінії» з виборцями 17 квітня 2014 року втечу українського президента його російський колега прокоментував так: «У нас в Росії є вислів: ” Важка ти, шапка Мономаха “. Тягар відповідальності за державу – і велику, і маленьку – дуже важкий. У критичні моменти людина керується життєвим досвідом, своїми цінностями і орієнтирами “, – заявив Путін. Не стали в нагоді життєвий досвід злодія і бандитські цінності для керівника  країни, –  треба  так розуміти. Але, виявляється, і беріївські орієнтири з « кадебістськими » методами теж не підходять для управління російською державою.

Свою трудову діяльність екс-президент України Янукович почав з крадіжки. У 1967-му році його засудили на три роки за грабунок. Неповнолітній Вітя входив до злочинного угрупування «Півнівка», яка  зривала з перехожих шапки. Вийшовши достроково, через деякий час загримів вже по-дорослому,  за побиття. Факти відомі, але хочу акцентувати на поцупленій шапці. Шапка стала кармою Януковича, ганебним хрестом, який він проволочив через все своє життя.

“Хто більший бандит: той, хто шапки зривав, чи той, хто сім мільярдів украв?”, – публічно і цілком серйозно через десятиліття сперечався у Верховній Раді регіонал Василь Кисельов, натякаючи на Віктора  Януковича та Юлію Тимошенко з її газовими угодами. Відповідаємо, більший бандит той, хто і шапки зривав, і мільярди крав.

Свого часу президент Янукович намагався «законно» звести рахунки зі своїми політичними опонентами. У Печерському суді екс-прем’єр Юлія Тимошенко так прокоментувала свій вирок від тодішнього режиму: «Сьогоднішній політичний процес, сьогоднішній замовлений Януковичем вирок демонструє його слабкість, як Президента». І далі: «Шапку Мономаха не можна вкрасти, як ондатрову шапку».  Мені здається, тут Юлія Тимошенко трошки помилялася. Не тільки можна красти шапки, можна вкрасти навіть Крим, як це зробив Володимир Путін.

Як не дивно, але Володимир Путін, повторює Віктора Януковича. Він так само безжально розправляється зі своїми опонентами. Когось  судять, як братів Навальних, когось, як Бориса Нємцова, вбивають. Так в Росії замовники ховають кінці у воду, не залишаючи судових слідів. І головного опозиціонера немає, і режим, начебто,  не при справі.

Янукович разом з «сім’єю» грабував Україну, тільки вже збивав не шапки, а золоті зливки економіки, перетворюючи їх на золоті батони і унітази. Подібним займається і Путін. Навесні нинішнього року в Росії вибухнув офшорний скандал, в якому фігурував Сергій Ролдугін, що зареєстрував десятки компаній і оперував мільярдами. Ось як про джерела музиканта-нувориша пише журналіст Андрій Мальгін, який,  до речі, народився в Севастополі в сім’ї військового.«… Гроші йому переказували майже всі відомі російські олігархи – від Мордашова до Керімова. Це колосальна фінансова імперія. Яка нічого не виробляє, а тільки накопичує. Формально – її власник – скромний віолончеліст з Пітера. Несподівано найближчий з усіх близьких друзів В.В.Путіна. Фактично це гроші Путіна. »

Але повернімося знову до шапки Мономаха. Сумнівно, що взагалі була така. Але якщо і була, то її напевно поцупили у Києва, як наприклад, Вишгородську ікону євангеліста Луки, названу злодіями Богоматір’ю Володимирською. Схоже, хтось «никав» крадену шапку по скринях, а потім підніс в подарунок московському цареві.

Якщо така реставрація подій не подобається, можемо запропонувати іншу версію. При вінчанні на самодержавство російським царям і імператорам покладали на голови не шапку київського князя Мономаха, а звичайну хорезмську тахію, щось подібне до  чалми. Вчені визначили, що  нитки золотого шиття для шапки, яку називають Мономаховою, мають вкраплення з кизилкумських самородків. За типом вишивки, шапка, швидше за все, весільний головний убір нареченої! Вже набагато пізніше чалму облямували хутром сибірського соболя, розшили дорогоцінними каменями і увінчали золотим хрестом. Деякі історики вважають, що шапку подарував Івану Калиті хан Узбек. Якщо це так, то, виходить, хан ставився до московського князька, як до звичайної наложниці зі свого гарему. Втім, так воно й було …

Царі і президенти Росії по ці пори носяться із вигаданою шапкою Мономаха, у них ті ж замашки, що і в щипачів хорезмських караванів. Була своя «казанська шапка» у Івана Грозного, полегшену копію шапки Мономаха зшили для Петрa I. Є своя і у Володимира Путіна. Копію, вкриту діамантами і оцінену в 50 тис. дол, своєму президенту на 50-річчя подарували російські ювеліри. Чи то жартома, чи то всерйоз кришталеву копію корони російської імперії Володимиру Путіну підніс головний в Росії по сміху Геннадій Хазанов. Так, що шапок на царство досить, залишилося зважитися на дочасні вибори. Путіну  наступного року саме 65 – можна готувати собі у подарунок  нову шапку разом з царством … ..

Чи не закінчить нинішній російський цар-президент так само, як і його український колега?  І хто йому тоді скаже: «Заважка ти, шапка Мономаха»? Правда, для таких випадків у росіян готова інша приказка: «Не по Сеньке шапка» …

До речі, шапку в Росії ще називають  «трєухом». У «трєуха» є і забуте значення – ляпас. «Не по Вовке шапка, а треух – в самый раз!». І ляпас на всю пику!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company