Що Роттердам пісенний нам готує?

Цьогорічне ювілейне 65-те «Євробачення» прийматиме 18-22 травня голландський Роттердам. Торік масштабна пандемія наклала вето на це всесвітньовідоме шоу. Тому задля безпеки нинішній пісенний конкурс відбудеться за сценарієм «В»: чисельність кожної делегації суттєво обмежать.

Офіційна сторінка «Eurovision Ukraine» у Facebook зазначає: журналістів, які висвітлюватимуть подію офлайн, буде не більше п’ятисот. Ще 1000 представників ЗМІ акредитують в новому інтернет-пресцентрі. У протоколі безпеки, опублікованому 2 березня, «Європейська мовна спілка» підтвердила: кількість присутніх на фестивалі можуть «підкоригувати» у бік зменшення. Щоб максимально запобігти поширенню Covid-19, усі учасники та їхні делегації здадуть відповідний тест максимум за 72 години до поїздки, також їм рекомендується напередодні побути на карантині протягом 5 діб.

Місце

Нідерландами ще 2019 року вибороли право проводити цей конкурс у себе – завдяки перемозі Дункана Лоренса з піснею «Arcade». Роттердам вже не вперше приймає «Євробачення», воно гостювало тут 1980 року. Нинішнє всеєвропейське пісенне шоу вестимуть у модерному роттердамському концертному залі «Ahoy» Ведучі, акторка й телеведуча Шанталь Янцен, співак і коментатор Ян Сміт, співачка Едсілія Ромблі, котра представляла Нідерланди на Євробаченні у 1998 і 2007 роках, та влоґерка, візажистка Нікі де Яґер.

Учасники

Загалом у цьогорічному музичному конкурсі почуємо спів представників 41 країни. Торік Чорногорія та Угорщина відмовились від участі у конкурсі. Цього року так само вчинила і Вірменія, пояснивши своє рішення тим, що недавнє збройне протистояння за Азербайджаном не дало їй змоги гідно підготуватися до пісенного євротурніру.

«Після безпрецедентного скасування «Євробачення-2020» 10 мовників-учасників конкурсу оголосили, що у 2021 році на конкурс поїдуть ті самі артисти, яких обрали для виступу у 2020-му. Але змагатимуться з абсолютно новими піснями», – повідомили організатори «Євробачення». Йдеться про посланців Азербайджану, Бельгії, Болгарії, Грузії, Греції, Ізраїлю, Іспанії, Швейцарії, Нідерландів та України.

Букмекери

Попри те, що не всі країни офіційно представили конкурсні пісні, букмекери вже визначили своїх фаворитів. Першість віддають ісландському гурту «Daði & Gagnamagnið». Другу сходинку, за їхньою версією, посідає литовський бенд «THE ROOP» з піснею «Discoteque». Трійку замикає Швеція, хоча тут навіть невідомо, хто представлятиме країну. Україні наразі пророкують скромне місце «у двадцятці».

Україна

На минулорічному «Євробаченні» Україну мав представляти гурт «Go_A» з яскравою пісенькою «Соловей». До сьогорічного фестивалю наші артисти підготували нову композицію «Шум». За основу взято відому українську гаївку, проте текст зазнав цілковитої зміни.

– Він, звісно ж, ґрунтується на українському фольклорі, адже це матеріал, з яким ми працюємо з 2012 року і не збираємося від цього відмовлятися, – запевнила солістка гурту Катерина Павленко. – Але за правилами «Євробачення» (вони не дозволяють співати народних пісень – О.Д.), щоб не ризикувати, ми змінили текст.

На презентації пісні артисти зауважили, що конкурентів у них немає, а у букмекерські прогнози вони не вірять, адже під час нацвідбору їм передбачали передостаннє місце.

– Маємо достойно представити Україну, – запевняє Катерина Павленко.

Гурту «Go-A» – років. Починали без жодної підтримки зовні, багато хто не розумів, що робить гурт, адже самі його учасники визнають: їхній контент доволі нестандартний і далекий від попси. Стиль, в якому працює «Go-A», називають «електрофолком», бо всі їхні пісні базуються на українському фольклорі.

– Ми піднімаємо пласти нашої культури й адаптуємо під наші реалії, під ХХІ століття, – стверджують артисти.

Росія – «по-русскі»

Нашого північного сусіду представлятиме співачка таджицького походження Маніжа Сангін (MANIZHA). Гурт «Little Big», тогорічний фаворит букмекерів, відмовився від участі. Конкурсну пісню «Русская женщина» таджичка співатиме російською, а не англійською мовою. Цікаво, що востаннє таке було аж 2009-го, коли РФ представляла наша землячка Анастасія Приходько з хітовою композицією «Мамо» (частину якої вона співала українською). Цього разу учасницю в Росії вибирали саме глядачі. Як у 2012-му.

Господарі

Їх на «Євробаченні» представлятиме 27-річний суринамський співак Жангу Макро. До речі, його відібрано голосуванням комітету із семи осіб. Пісня «Birth of a new age» має вставки креольською мовою сранан-тонго, якою розмовляють в Суринамі, колишній колонії Нідерландів у Південній Америці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company