Школи готують до «класів безпеки»

З 2023 навчального року в закладах освіти має бути створено «класи безпеки». Це намір Міністерства освіти та науки, який воно втілюватиме спільно з ДСНС та органами місцевого самоврядування. У міністерських є вже й бачення нового стандарту таких безпекових класів в загальноосвітніх школах України. Про це розповідали на пресконференції в Українському кризовому медіа-центрі.

Сама ідею цього стандарту породило експертне середовище з громадського сектору, урядових структур – МОН, МВС, МОЗ, ДСНС України – та бізнесу. Об’єднання керується благородними намірами знизити ризики для дітей в умовах війни.

«Маємо на меті перетворити уроки безпеки з теоретичного предмету на звичку, що стане основою культури безпеки», – повідомила Ольга Дробишева, голова ГО «Traffic Challenge». За її словами, новий стандарт ґрунтуватиметься не на емоціях, а на детальному аналізі статистичних даних. А вони, стверджує експертка, навівають сумні роздуми. Так, за даними Патрульної поліції України, з 17 грудня 2022 року по 1 квітня 2023 року внаслідок ДТП постраждали 597 дітей, а через повномасштабну збройну агресію росії – 98. Тому навіть в умовах війни звичайна безпека дорожнього руху має бути в центрі освітнього процесу .

Класи безпеки будуть відкриті для працівників ДСНС, Нацполіції, військових спеціалістів з мінної безпеки та медичних працівників. Звісно, проведення таких занять узгоджуватиметься із керівником закладу освіти. Новостворені «класи безпеки» будуть оснащенні технічними засобами, які дозволять проводити онлайн-трансляції занять, а отже дати можливість дітям, які не можуть відвідувати заклади освіти, знайомитися з правилами безпечної поведінки.

Учасники прескоференції наголошували: новий стандарт облаштування «класів безпеки» у школах має забезпечити єдиний підхід до цього освітнього процесу в усіх регіонах, унеможливити самодіяльність на місцях.