СОНЦЯ У ВАШІ СЕРЦЯ!

Якби ти знав, як много важить слово,
Одно сердечне, теплеє слівце!
Глибокі рани серця як чудово
Вигоює – якби ти знав оце!
Іван ФРАНКО

Міняються епохи і покоління, змінюються уподобання, звичаї, але навіть з плином часу не втрачає в ціні щире, тепле, людяне слово. У нашій суєті суєт, навіть економічна стагнація не така страшна, як занепад моральний, духовний. Більшість нас утрачає себе, знеособлюється од страшного дефіциту на добре слово – і це  справжня планетарна загроза. Слово налите силою, і ми вчуваємо це не лише слухом, а й душею і серцем.

Науковці довели: навіть вода міниться, якщо до неї промовляти: від сказаного слова, від музики, що звучить поруч, змінюється її структура. На слова «дякую», «будь ласка», «вибачте» молекули води утворюють правильний шестигранник, а від молитви «Отче наш» шестигранник наповнюється додатковими елементами правильної форми. Коли ж звучать лайливі слова чи агресивна музика, то молекули набувають вигляду якоїсь маси без форми і структури. Організм людини на 80%  складається з води, отож її молекули теж утворюють відповідні форми. Від того, що ми говоримо і чуємо, залежить не лише наше духовне, а й фізичне здоров’я.

Ну чим не сон розуму, що, як відомо, породжує чудовиськ? У час торжества нанотехнологій та постінформаційного суспільства торжествує і духовне невігластво. Ми  дорого платимо за довготривале нехтування скарбами й заповітами,  дарованими Богом. Великий Піст –  ще один привід для кожного з нас замислитися, отямитися, спам’ятатися. Звернутися до духовних першопочатків, до Слова, дарованого Творцем неба і землі. Щоб уже своїми щирими словами творити навколо атмосферу добра, поваги і любові.

Здається що може бути природнішим, людянішим?

Отож, не мовчіть, не будьте байдужими! Навіть одне ваше слово здатне розігнати в чиємусь житті темряву зневіри. Слова змінюють світ на краще, якщо то слова любові і добра. А якщо слова злі, лиходійні? Вони теж міняють світ. Лиховісно.

Не легковажте словами, не жбурляйте їх багном чи камінням у людей. Ви не лише заподієте болю комусь. Енергія кожного слова повертається: як гукнеш, так і відгукнеться. Якщо вам бракує добрих слів, їх ще не пізно вивчити. Читайте книжки, спілкуйтеся з добрими людьми – то тільки здається, що їх довкола вас мало. Просто рішуче женіть од себе геть навіть нотки цинізму, зверхності, облуди, лицемірства. Зробіть добре слово своєю візиткою… Вчіться щедро ділитися ним з людьми. І ви самі оздоровите коло вашого спілкування, очистите атмосферу, в якій живете.

Бережімо одне одного – ми вкрай потрібні кожному! Жоден з нас, як відомо, не застрахований від помилок, бо «хто ж є на світі, щоб був без гріха?» А тому, замість того, щоб картати інших, придивімося до себе, одміряймо мірою правди свої вчинки, ставлення до друзів і рідних. Це ніколи не пізно для тих, хто прагне добром налити серце.

Крокуймо до людей з чистим сумлінням, зі щирими намірами, з відвертим поглядом, без фальші і надмірностей.

І хай Воскресіння увійде у ваше серце, як погідне весняне сонечко в дім, назавжди!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company