СТУДЕНТ, ЯКИЙ БОРОНИТЬ МАЙДАН

Коли вночі 30 листопада 2013 року «Беркут» розігнав студентську демонстрацію на Майдані, серед тих затятих, котрі не захотіли піти з Майдану і були побиті, найтяжче постраждав студент Київського університету імені Бориса Грінченка Віталій Кузьменко. Без усякого захисту і зброї, він став просто жертвою погромників, отримавши тяжкий струс мозку та перелом руки. Але сила духу і впевненість у своїй правоті в нього були колосальні, і зламати його зсередини «беркути» не змогли.  

Віталій – ровесник незалежності, 1991 року народження, був тонким юнаком, істориком, з тихою інтелігентною мовою і довжелезним волоссям. Ми лежали в сусідніх палатах, у Віталія на ліжкові був пов’язаний прапор України.  Він страшенно дратував всю владу Януковича, тому що інші отримали не такі важкі травми, а Кузьменко був живим доказом «безпрєдєлу». Його єдиного не було жодної змоги виписувати, а іноземні дипломати і преса ходили на нього дивитися. І тоді проти Віталія влада організувала в лікарні нахабну провокацію, думала, залякає «ботана», візьме на гачок, затулить рота.

http://censor.net.ua/news/262563/militsiya_ustroila_provokatsiyu_protiv_izbitogo_berkutom_studenta
Дякувати тоді «Фейсбуку», адвокатові Артему Ясиновському,   народному депутату Лесі Оробець, редакторові «1+1» Олені Несміян, репортерові Валерії Ковалинській, котрі миттєво  примчали на поміч, допомогли відбити провокацію. Я вперше побачив яка колосальна сила суспільної самоорганізації прокинулася на Майдані. Гляньте всі ті, хто тоді переживав і допомагав, – це ж усе було дуже правильно:

 http://censor.net.ua/resonance/363134/30_noyabrya_2013_goda_izbityyi_berkutom_geroyi_mayidana_vitaliyi_kuzmenko_dobrovolets_131go_razvedbata

А Віталий пройшов Майдан, волонтерив, а потім пішов добровольцем в армію, служить в 54-му розвідбаті.

Ровесник незалежності став її оборонцем, став справжнім Воїном. І 24 серпня Віталій Кузьменко марширував Хрещатиком, на параді, в колоні Сухопутних військ. Чеканив крок зі зброєю в руках Майданом, який вийшов захищати тоді, в листопаді 2013-го, і захищає відтоді кожен день…

На світлині колишній студент Віталій Кузьменко – в центрі.

Народ, який зумів завоювати свою свободу, вже ніколи і нікому її не віддасть. Майдан продовжує борьбу. Спасибі нашим солдатам Свободи!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company