СТИПЕНДІЇ ІМЕНІ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ ЧЕКАЮТЬ ПРЕТЕНДЕНТІВ

Ті із студентів та курсантів державних вишів, хто активною громадянською позицією утверджує ідеали та цінності Революції Гідності, можуть претендувати на академічні стипендії, започатковані на честь 10 наймолодших Героїв Небесної Сотні – інформує Міністерство освіти і науки України.  Процедура відбору кандидатів триватиме до 1 липня 2020 року.

Визначено і спеціальності, на які поширюються іменні стипендії:  фізична терапія, ерготерапія; залізничний транспорт; агроінженерія, економіка; військове управління (за видами Збройних сил); географія; архітектура та містобудування; інженерія програмного забезпечення; сценічне мистецтво; психологія.

Від кожного закладу освіти можна делегувати одного студента. Відбиратиме стипендіатів колегіальний орган студентського (курсантського) самоврядування за результатами зимової сесії. Щасливчики серед студентів повинні мати значні успіхи у навчанні та/або науковій, громадській, спортивній (творчій) діяльності, а також право на академічну стипендію і рейтингові позиції в межах 10% перших за рейтингом. Серед курсантів обиратимуть з-поміж тих, які досягли значних успіхів у навчанні та/або науковій, громадській, спортивній (творчій) діяльності, мають зразкову військову дисципліну.

Для делегування кандидата на призначення академічної стипендії заклади вищої освіти повинні до 1 липня 2020 року надіслати пакет документів, який має включати:

• супровідний лист за підписом керівника закладу освіти;
  • рішення (витяг із рішення) вищого органу студентського самоврядування та матеріали, які підтверджують активну громадянську позицію студента (курсанта);
  • мотиваційний лист (для студента);
  • витяг із рішення стипендіальної комісії, що підтверджує право на призначення академічної стипендії (для студента);
  • матеріали, які підтверджують успіхи та досягнення (для курсанта). Матеріали можуть мати вигляд портфоліо: туди додається все за бажання номінанта. Можна додавати грамоти, рекомендаційні листи, світлини тощо.

Стипендії виплачуватимуться з 1 вересня,  упродовж навчального року. Якщо, звісно, кандидати підтвердять право на академічну стипендію результатами літньої сесії.

Іменні стипендії для студентів закладів I–II рівня акредитації, які навчаються за освітньо-кваліфікаційним рівнем “молодший спеціаліст” або “бакалавр”, становитимуть 2130 грн, для студентів закладів вищої освіти III–IV рівня акредитації, наукових закладів, які навчаються за освітньо-кваліфікаційним рівнем “бакалавр” або “магістр”, – 2480 грн, а для курсантів – 2027 грн на місяць.

Детальну інформацію  про оформлення відповідних заявок на стипендії можна довідатися на сайті Міносвіти та Національного музею Революції Гідності.