ЦАРІ  І ПСАРІ

Якось депутат Красноярського міських зборів і відомий у місті бізнесмен Костянтин Сенченко зробив мужній і розумний вчинок. Він вибачився перед президентом Чечні Рамзаном Ахматовичем Кадировим. Раніше красноярський депутат назвав Кадирова ганьбою Росії. Так сибіряк прокоментував заяву лідера Чечні, зроблену місцевим журналістам: «Представники так званої позасистемної опозиції намагаються нажитися на складній економічній  ситуації. До таких людей треба ставитися як до ворогів народу, як до зрадників».

Ось кандидат у «вороги народу» Сенченко і врізав Кадирову, чесно сказав, що про нього думає: «Рамзан, ти ганьба Росії. Ти дискредитував все, що можна. Ти дискредитував звання Академіка,  бо маючи три класи освіти, носиш звання, яке носили найвидатніші вчені Росії». На думку красноярського депутата, Кадиров також дискредитував звання Героя Росії, вбиваючи російських солдатів, в чому сам і зізнавався раніше. Після такого із заявником душевно поспілкувався почесний громадянин Красноярська, тричі олімпійський чемпіон і, звичайно ж, чеченець  Бувайсар Сайтієв, і Сенченко вирішив вибачитися,  чим багатьох розчарував. Мовляв,  слабак …

А по-моєму, Сенченко вчинив мудро. У Росії мало хто сьогодні наважується критикувати путінський режим і його опору Кадирова. Останнім переконливим аргументом «закрити рота» стало вбивство Бориса Нємцова, лідера російських «нацпрєдатєлєй». Можу згадати спершу польового командира, а потім підполковника ФСБ Мовладі Байсарова. Він був охоронцем висадженого в повітря Ахмата Кадирова, також колись  активного діяча чеченського визвольного руху. Будучи муфтієм, той оголошував Росії джихад, але теж перейшов на бік Москви, став президентом Чечні та Героєм Росії. Байсаров наважився виступити проти кадировського клану. Ось інтерв’ю «Московським новинам» в жовтні 2006 року: «Скільки прикладів можу навести – кого під мостом закопали, кого в іншому місці. Він каже, що він жінок не вбиває? Він відносно Політковської каже, що він жінок не вбиває ?! »

Відому журналістку вбили на початку жовтня 2006 року – через день після дня народження Рамзана Кадирова, у день народження Путіна. Звичайний збіг?

Байсаров не просто заявляв про злочини Кадирова, він був готовий давати свідчення. Тож незабаром його вбили в Москві, інсценувавши затримання.

Незважаючи на широкий резонанс, заяву  депутата Сенченка багато хто не схвалив  навіть у рідному Красноярську. «Я не побачив і сліду війни в Грозному, і якби у всіх територій Росії були такі керівники, то вона була б «попереду планети всієї», – так депутат Красноярських законодавчих зборів  Анатолій Биков обурювався «великою помилкою» колеги.

Але в тому то й справа, що Чечня «попереду Росії всієї» завдяки утриманству  й войовничому лжепатріотизму місцевого керівництва. Гроші в обмін на упокорення регіону! «Чечня на 90 відсотків живе дотаціями з Москви, а Москва забирає ці гроші у нас, сибіряків. І нам не шкода, коли ці гроші йдуть на зарплати вчителям і лікарям. Але коли ти відбираєш у бюджетників гроші і будуєш собі палаци, то це вже за межею добра і зла», – писав у своєму зверненні депутат Сенченко. Якби ж то гроші йшли лише  на палаци!

Гроші вчителів і лікарів йдуть на війну, на утримання бойовиків, що виконують «будь-які завдання» і «будь-де». Війна в Грузії й Україні – яскраве тому підтвердження.  Гроші  простих росіян йдуть на терористичні  замахи. Згадаю вбивство Героя Росії Сулими Ямадаєва в Катарі, коли серед кількох заарештованих опинився конюх Рамзана Кадирова. Ще раніше були вбиті двоє з чотирьох братів Ямадаєвих, Руслан і Джабраїл – теж Герої Росії. Показово, Герої Росії вбивають Героїв Росії з примхи Героя Росії… Сліди багатьох гучних злочинів і вбивств, вже призабутих і недавніх, тягнуться до близького оточення Кадирова. Але сам він жодного разу не був допитаний російським правосуддям навіть як свідок. Зрозуміло, це ж патріот Росії, а не якийсь там «агент заходу» з «п’ятої колони зрадників».

Чи варто було простому міському депутату Сенченку ризикувати життям заради своїх співгромадян, які не бачать і не розуміють очевидного? Скільки ще має статися вбивств, щоб красноярський депутат Биков зрозумів секрети ефективності керівника Чечні? Кадиров давно став прокурором, суддею і виконавцем своїх вироків. Після вбивства Бориса Нємцова російський президент нагородив чеченського лідера орденом Пошани. Є у Кадирова і медаль «За визволення Криму».

Якщо Російська імперія не домагалася від завойованих народів беззастережної покори, то в хід ішов підкуп еліти чи соціальних прошарків. Приклад – донські козаки, які «вірою і правдою» служили царю в обмін на козацькі вольності. За показну покірність бунтівного регіону, Москва не тільки платить дань чеченським бойовикам, Путін віддав на відкуп оточенню Кадирова всю Росію. Кадирівці стали Путіну чимось на зразок опричників Івана Грозного. Як бойовий загін комуністів на чолі з Лаврентієм  Берією у Йосипа Сталіна.

Опричники возили з собою собачі голови, «гебешники» носили пістолети. І те, й інше з готовністю використовують  служки  Путіна. У самого Кадирова золотий пістолет і вовкодав Тарзан. Магомед Даудов, глава чеченського парламенту і, як годиться, Герой Росії, погрожував нацькувати вірного кадирівського пса на дворняг і мосьок з опозиції: «Знахабніли  жалюгідні шавки, думають, що за ними стоять «надійні леви».

Але може виявитися, що і за чеченськими вовкодавами причаївся не лев, а боягузливий шакал …

Як тут не згадати безсмертного Тараса Шевченка:

О люди! люди небораки!
Нащо здалися вам царі?
Нащо здалися вам псарі?
Ви ж таки люди, не собаки!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company