У «Танквілімі» дев’ятьох

«Іноді твоє життя змінюється так повільно і непомітно, що ти взагалі цього не помічаєш, поки одного дня не прокинешся і не подумаєш: «Як я сюди потрапив?» Але іноді життя змінюється миттєво, блискавичним ударом удачі чи невдачі з чудовими чи трагічними наслідкам».

Так описала життя сучасної людини описала Ліян Моріарті, у своїй книжці «Дев’ять ідеальних незнайомців». Мінливе, вражаюче, те, що може надихати, засмучувати, а доволі часто – й лякати. Те, на що важливо озиратися та про що варто дбати. Лише одне життя. Основна ж канва книжки: що станеться, якщо дев’ять «ідеальних незнайомців» замкнено в одному просторі?

За мотивами цієї книжки знято серіал з Ніколь Кідман в головній ролі – справжній коктейль людської психології та феєрверку життєвих історій.

Сюжет розвивається в елітному пансіонаті «Будинок Транквілім», куди приїжджає дев’ятеро: сім’я Марконі, письменниця Френсіс, подружжя Бен і Джессіка, адвокат Ларс, розлучена домогосподарка Кармел та пенсіонер Тоні. Духовно всі герої «застрягли» в минулому, відчайдушно шукаючи як позбутися своїх проблем.

Гості «Транквіліму» та його працівники мають десять днів, щоб досягти своєї мети – змінитися, «народитися заново». Творці кіно запрошують глядача спостерігати за цим дійством «зсередини». Кожна серія нагадує окрему класичну театральну постановку: драму, в якій увесь сюжет вгадується за монологами та діалогами, де відповіді здаються простими до абсурду, але залишаються неймовірною загадкою до самого фіналу.

Тут немає білого та чорного, тут не задіяне цілковите зло. Зате тут зникають усі табу. Несподівана кінцівка та сюжетні повороти змушують переосмислити мораль, а кожна з дев’яти історій відгукується у свідомості.

Детективна історія, де одна й та сама людина – жертва та вбивця одночасно. Трилер, де найстрашніша річ – власні думки та почуття.

У серіалі порушено гострі соціальні проблеми: алкоголізм, наркоманія, гомофобія, шкільне цькування, сексизм, домашнє насилля, підліткове самогубство, психічні проблеми тощо. Подекуди епізоди набувають вигляду повноцінного, хоча й доволі дивного сеансу психотерапії.

Задум Ліян Моріарті чудово візуалізував талановитий акторський склад – на тлі захоплюючих краєвидів, атмосферної гри кольорів, звуків… Створюється містичний та подеколи меланхолічний мікс – смузі, що його п’ють кожного ранку резиденти «Транквіліма».

«Дев’ять ідеальних незнайомців» – психологічна картина про людське життя у всіх його складнощах та неповторності, яку точно варто подивитися.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company