Український супутник з американськими крилами

У космос стартував український наносупутник «PolyITAN-HP-30», на ракеті «Falcon-9» компанії «SpaceX». Його запустили 3 січня 2023 року, о 16:55 за київським часом із мису Канаверал (США), повідомляє Міністерство освіти і науки України.

Створили космічну новинку до 30-річчя Незалежності України науковці викладачі та студенти Націона́льного техні́чного університе́ту «Ки́ївський політехні́чний інститу́т і́мені І́горя Сіко́рського».

На запланованій орбіті український супутник виконає основну функцію наукового експерименту, досліджуючи функціонування теплових труб різних конструкцій як невід’ємної частини у системі термостабілізації космічних апаратів.

Торік українці теж певним чином долучилися до космічної програми «SpaceX» . У листопаді корабель «SpaceX Dragon» повіз у космос шкільні проєкти учнів Харківської гімназії № 47 та Рішельєвського ліцею з Одеси. Про це повідомляла Перша леді Олена Зеленська.