Українці в єврокубках

Українські воротарі Анатолій Трубін та Максим Коваль продемонстрували різні виступи. Трубін отримав похвалу від європейських медіа за вражаючий виступ, а Коваль пропустив шість голів у матчі проти команди з Чехії. Олександр Зінченко несподівано відчув біль поразки від французької команди, а Максим Таловеров нарешті отримав шанс на ігрову практику.

Ліга чемпіонів

Анатолій Трубін («Бенфіка») чудово зіграв у матчі проти «Інтера» фіналістів останнього сезону Ліги чемпіонів. Цей клуб улітку мав інтерес до Трубіна, але не зміг домовитися про угоду. Цього разу Трубін зробив сім важливих сейвів, але пропустив єдиний м’яч, забитий Маркюсом Тюрамом (1:0). Українського голкіпера «Бенфіки» названо найкращим гравцем своєї команди – за оцінками статистичних порталів та іноземних ЗМІ. Він також отримав другу найвищу оцінку у матчі на Sofascore, поступившись лише Бареллі з «Інтера». Офіційний Twitter-акаунт Ліги чемпіонів опублікував нарізку з його найкращими сейвами з коментарем: «Trubin on fire. Це був вечір для воротаря!».

Капітан «Інтера» Лаутаро Мартінес також висловив своє захоплення: «Ми неодноразово стикалися з Трубіним, коли він грав за «Шахтар». Він чудовий воротар, і я хотів би похвалити його. Трубін провів чудовий матч».

Попри похвали Трубін залишився скромним і зосередженим на результаті матчу: «Так, для мене це була хороша гра, але головне – це результат, і я розчарований. Ми продовжимо працювати».

Олександр Зінченко («Арсенал») пережив у Лізі чемпіонів тиждень із гіркою поразкою. Він був у стартовому складі «Арсеналу» в матчі проти французького «Ланса», але його виступ, мабуть, не додасть балів до його активу. «Каноніри» несподівано поступилися з рахунком 1:2. За оцінками порталу «Sofascore», Зінченко виявився другим найгіршим гравцем «Арсеналу» після воротаря Аарона Райї і третім із негативним рейтингом після того ж таки воротаря та Леандро Троссара.

Зінченко був активним на полі: 83 рази торкнувся м’яча та виконав 69 точних передач із 76 спроб (точність 91%). Успішно реалізував чотири із п’яти спроб довгих передач. Але у решті гри виявився малоефективними.

На 71-й хвилині Зінченка замінив на полі Бен Уайт. Після матчу Олександр поділився своїм фото в Instagram і написав: «Приймаємо. Вчимося. Рухаємося вперед. Дякую фанатам Арсеналу за підтримку в гостях. Ідемо далі!».

Ліга Європи

Владислав Кочергін («Ракув»). На жаль, гра українського півзахисника та його польської команди проти не найсильнішого суперника виявилася невдалою. За 75 хвилин проведених на полі Кочергін зробив 45 дотиків м’яча й успішно віддав 25 точних пасів. А ще спробував зробити вісім довгих передач, чотири з яких завершилися успіхом, що вважається прийнятним результатом. А проте 10 його втрат м’яча не вельми оптимістичний показник. Але найбільшим розчаруванням стала поразка його команди в домашньому матчі з рахунком 0:1.

Максим Таловеров («ЛАСК»). Включення українського центрального захисника до стартового складу обнадіює: раніше він лише раз виходив на поле за свою команду у матчі австрійської Бундесліги. Проте «ЛАСК», на жаль, не зміг досягти успіху в матчі проти Тулузи і здобути очки. За 80 хвилин, проведених на полі, Таловеров продемонстрував вражаючі статистичні дані, включаючи п’ять успішних перехоплень та чотири виноси м’яча, а також виграш у семи з дев’яти верхових дуелях. Незважаючи на це, команда пропустила гол і не змогла заробити бали.

Максим Коваль («Шериф»). Український голкіпер у цьому матчі таки підвів свою команду з Придністров’я. Примітно, що це сталося у матчі проти не найсильнішої команди у їхній групі. Чеська «Славія», якій належить, але не грає інший українець Тарас Качараба, розгромила «Шериф» із разючим розривом у рахунку. Вже на сьомій хвилині матчу він став 2:0 на користь пражан, а до 71-ї хвилини вони забили шість голів у ворота Максима.

Оцінки Коваля від «Sofascore» та «Whoscored» були найгіршими серед усіх учасників цієї гри. Крім шести пропущених м’ячів, він здійснив лише три сейви.

Ліга конференцій

Богдан Михайличенко («Динамо» Загреб). Хорватська команда підвела своїх уболівальників, зазнавши на виїзді поразки від команди з Косова. Поразка викликала невдоволення і політичним підтекстом, який не на користь «Динамо» із Загреба. У цій грі Богдан Михайличенко вийшов на поле у стартовому складі, граючи на позиції лівого захисника, та провів більшу частину матчу на полі. Відзначимо, що його команда пропустила голи в кінцівці обох таймів матчу.