Вбивчі світлини

«Фотографія – найпотужніша зброя на світі», – написав фотокореспондент новинного агентства AP Еді Адамс. А якщо ця «зброя» вбиває, лякає до мурашок? Заганяє у глухий кут, ставить перед вибором: докласти зусиль і зробити маленький крок до величезних змін, чи залишитись у своїй шкаралущі, роблячи вигляд, що нічого не відбувається.

Фотографія вбиває? Нині ледь не кожен виставляє у соціальні мережі свої світлини, так звані селфі. Сподіваючись схвальних відгуків. А якщо їх нема ? Чи не так багато, як хотілося б?

Є психічне відхилення – дисморфофобія:  категоричне неприйняття власної зовнішності. На жаль, цей діагноз зустрічається дедалі частіше. І не останню роль тут відіграють ті ж таки селфі.

20-річний Денні Боумен – звичайний британський хлопець. Чи майже звичайний. Завдяки фото втратив півроку життя. Йому категорично не подобалися власні світлини, які викладав у соціальну мережу і на які іноді отримував несхвальні відгуки… Це довело його до депресії, він схуд на 13 кілограмів, покинув навчання, не виходив з будинку півроку. Сподіваючись на ідеальне селфі, увесь цей час робив фото – по 200 на день. В результаті – виснаження, фізичне і моральне.

Як зізнається Денні, він був на межі самогубства, але батьки вчасно забили на сполох і врятували сина.

30-річному американському фотографові Малкольму Брауну зателефонували і попросили бути наступного ранку на певному перехресті в Сайгоні. Мовляв, там має статися щось дуже важливе. Браун прибув туди з репортером «Нью-Йорк Таймс». Незабаром під’їхала машина, з неї вийшло кілька буддійських ченців. Серед них – Чіч Гванк Дук, який сів у позі лотоса з коробкою сірників в руках, тоді як інші стали поливати його газоліном. Чіч Гванк Дук чиркнув сірником і перетворився на живий факел. На відміну від волаючого натовпу, він не вимовив ані звуку і не ворухнувся. Чіч Гванк Дук написав тодішньому главі в’єтнамського уряду листа з проханням припинити репресії буддистів, затримання ченців і надати їм право сповідувати і поширювати свою релігію. Але не отримав відповіді. Самоспаленням і фото буддійський чернець вирішив привернути увагу всього світу до переслідувань своїх одновірців.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company