ВІН СКАЗАВ: «ПРИЇХАЛИ!..»

На початку року «Роскосмос» відкликав для перевірки ракетні  двигуни  «Протон-М», що виводили на орбіту Землі штучні літальні апарати. На Воронезькому механічному заводі, мабуть, вирішили заощадити. А, можливо, банально вкрасти. Замість дорогоцінних матеріалів, стійких до високих температур, тут стали використовувати дешеві замінники. Перевіркою з’ясовано, що впродовж кількох останніх років вузли двигунів «склеювали» неліквідними компонентами.

Запуски всіх «Протонів» перенесено щонайменше до початку літа.

Халатність інженерів Воронезького мехзаводу призвела до падіння вантажного корабля нового покоління «Прогрес» 1 грудня минулого року. То була одна з найбільших катастроф російської космонавтики: на орбіті згоріло понад чотири мільярди російських рублів. Показово, що за кілька днів до аварії віце-прем’єр уряду РФ Дмітрій Рогозін, відповідальний за космічну галузь, гордовито заявляв: Росія, мовляв, вирвалася «із пелени поразок, образливих аварій і катастроф». Спершу російські специ у своєму провалі звинувачували  виробників системи керування з харківського підприємства «Комунар». Пізніше, охолонувши і таки подумавши, росіяни забажали купити на «Південмаші» дванадцять українських носіїв «Зеніт». До слова, на початку березня у французькій  Гвіані успішно стартувала європейська ракета-носій «Вега» з «південмашівським» розгінним блоком.

Росіяни не впевнені у  космічних двигунах власного виробництва! Їхні ракети не хочуть злітати навіть під пильним августійшим прищуром президента Владіміра Путіна, – що й трапилося минулого року на новому космодромі «Восточний».

Перший космонавт Юрій Гагарін, який  стартував на простенькому кораблі зі словами: «Поїхали!», сьогодні зневажливо б кинув: «Приїхали…».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company