Волонтер

Це слово запозичене у мудрих латинян: voluntas означає вільне волевиявлення. Йдеться про особу, яка добровільно віддає свій час, енергію та навички для допомоги іншим.

В Україні воно стало знаком свободи: наші волонтери дивують і вражають своєю цілеспрямованістю, невтомністю, витримкою.

– Жодного разу не шкодував, що моє життя ось так змінилося, – розповідає Владислав Рябенко волонтер Офіційного штабного фонду, який разом з колегами займається забезпечує потреби Третьої окремої штурмової бригади ЗСУ: –  Дехто каже, що я пропускаю свої найкращі роки життя, а я так не вважаю.

Волонтерить Владислав близько року.

– Є, – почав розповідь, – громадська організація «Centuria», спеціалізується на розвиткові молоді в різних напрямах. Мене туди привів знайомий, там ми вивчали тактичну медицину, тактику, розвиток спортивних навичок, ножовий бій та багато чого іншого. Одного разу запропонували допомогти хлопцям постояти на скриньці – збирати кошти. Не довго думаючи погодився. І так потроху почав втягуватися. Найбільшою нагородою для мене є звичайне «дякую» від військових, мені цього більш ніж достатньо. А з приводу скриньок –  домовляємося з торговими центрами і збираємо кошти, бо інакше збори не закриваються.

Тобто охочих підтримувати збори меншає?

– Так, на жаль, охочих задонатити все менше; збори дуже затягуються, хлопці донатять самі на себе або для інших бригад.

А внесок донатерів справді відчутний?

– Держава не в змозі забезпечити у повній мірі армію, це все купується за кошти військових, але й вони не можуть повністю себе забезпечити, тому без донатерів не було б того всього, що зараз маємо.

Погоджуєтеся, що маленьких донатів не буває?

Так, у мене тепер знову триває збір, і якби щотижня кожен із тих, хто дивиться мої інстаграм-історії, донатив по 5 гривень, це вже було би близько 1000 гривень.

На цій світлині Ви тримаєте на благодійному аукціоні артилерійську гільзу. За яку суму тоді вдалося її розіграти?

– Цю гільзу розписано силуетами захисників та патріотичними гаслами. Якщо не помиляюся, тоді її придбав чоловік за 6000 гривень. І присвятив цей благодійний вчинок своєму загиблому другові.

Чому вважаєте важливим підтримувати саме 3 ОШБр?

– Складне питання, я розумію, що потрібна підтримка і для інших бригад, але у мене 90% знайомих військових перебувають саме у складі 3 ОШБр. Це бригада сформована тільки з добровольців та умотивованих людей, яких навчають і які самі прагнуть навчатися. Тому все, що вони від нас отримують, чим їх укомплектовуємо, максимально задіяне в роботу. А до того ж у цьому підрозділі знають, як уберегти комплектування від ворожих обстрілів.

Якволонтер, до чого хочете закликати громадян України?

–З кожним днем фронт стає все ближчим до вашого дому, тому потрібно нам, як народу України, згуртуватися та допомагати військовим, бо лише спільними силами ми зможемо захистити тих, хто віддає своє життя за нас.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company