Вурдалацтво в червоно-чорних кольорах

«Червоне — то любов, а чорне — то журба» — легендарні рядки культової пісні Дмитра Павличка у версії Олега Скрипки зазвучали англійською Red color is for love and black one is for sorrow, набули світового масштабу та отримали несподівану візуалізацію. Фронтмен гурту «Vоплі Vідоплясова» випустив сольний кліп на сингл «Two Colors». Це англомовна версія пісні авторства Дмитра Павличка. Автором кліпу виступила епатажна українська режисерка Олена Винярська. Разом із Олегом Скрипкою вони створили несподівану та стильну екранізацію незабутньої пісні, рядки з якої знає кожен українець. «Два кольори» — унікальна пісня, що уособлює в собі споконвічні українські смисли, народні символи. Легендарний український пісняр Дмитро Павличко ще минулого століття писав рядки «Червоне — то любов, а чорне — то журба», в яких вмістився весь український етнокод».

(З презентаційного релізу)

Сказати, що я вражена, – не сказати нічого про мої відчуття.

Крім того, що подивилася майже фільм жахів, ще й почула в ньому мелодію батька «Два кольори». І прочитала, що новий кліп Скрипки – «англомовна версія пісні авторства Дмитра Павличка». А куди ж поділося прізвище композитора Олександра Білаша? Мабуть, вурдалаки з кліпу розчинили у червоно-чорних кольорах. Можливо, пан Скрипка і не знав, що музика, яку він уповні використав, належить композитору, якого ще пам’ятають в Україні та світі, (до речі, цього березня минає 90 років від дня народження митця); можливо, вважав, що поет Павличко написав слова і музику… Хай розбереться.

У мене ж два суттєвих запитання до виконавця та всієї команди: як бути з авторським правом і про який генетичний код йдеться в тексті до кліпу? Авторське право проігноровано, що ж до генетичного коду, перелитого О.Білашем та Д.Павличком у відому всьому світові пісню «Два кольори», то там безсумнівно відчувається Україна. Якщо ж говорити про витвір Скрипки, гадаю, жоден народ такому коду не порадів би. Мені лячно за перспективу української музичної культури…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company