Вийнявши серце, врятували життя

Вперше в Україні кардіохірурги Тернопільської обласної клінічної лікарні видалили злоякісну пухлину серця методом аутотрансплантації. Для цього навіть довелося вийняти серце з грудної клітки пацієнта, 45-річного військовослужбовця. Чоловік отримав поранення на фронті, пережив високу ампутацію ноги, після чого лікарі діагностували в нього важку мітральну недостатність.

«До нас його направили на планову рутинну операцію, – розповів завідувач відділення кардіохірургії та трансплантології Тернопільської обласної клінічної лікарні Володимир Мороз, – Діагностуючи, ми бачили у лівому передсерді певну масу, яку сприйняли як тромботичну. Коли ж почали операцію, виявили пухлину. Взяли гістологію і вирішили не продовжувати планову операцію, бо до такого масштабного втручання потрібно було підготуватися».

Операція тривала 13 годин: життя пацієнта забезпечував апарат штучного кровообігу. За словами Володимира Мороза, післяопераційний період був складний, але тепер чоловік перебуває із сім’єю у Києві, проходить реабілітацію та лікування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company