«З однієї миски»

Олімпійське золото, франчайзові та регулярні пояси, абсолютне чемпіонство і верхівка світових рейтингів: світ знає Олександра Усика та Василя Ломаченка як найуспішніших боксерів планети. Вони й справді досягли у світовому боксі неабияких висот.

Однак, на батьківщині їх сприймають геть неоднозначно. Значна кількість українців не просто не поділяє релігійних, національних та політичних поглядів Усика й Ломаченка, а відверто не приховує обурення. Особливо після останньої «гастролі» спортсменів. Схоже, суто боксерської слави їм видалося мало – вирішили додати її ще й в акторстві. На пару з митрополитом УПЦ Московського патріархату Онуфрієм знялися у документальному фільмі «Здрастуй, брате! Христос Воскрес». Стрічку знято стараннями пропагандистів з чоловічого монастиря, що у селі Корсунь Орловській області РФ та (як же ж без цього?) з Києво-Печерської лаври.

«Фільм розповідає про віру, дружбу, братів у Христі відомих українських боксерів чемпіонів світу Василя Ломаченка, Олександра Усика і російських спортсменів. У нелегкі часи для канонічної православної церкви України бійці залишаються відданими Богу, вірі, вітчизні!» – читаємо в анотації до цього кіно на Youtube-каналі Корсунської Князь-Володимирської чоловічої пустині.

Для пропагандистського «загущення» цієї старозавітної кіношної ідеї «віри-дружби братів у Христі» до українських боксерів та предстоятеля московської церкви в Україні, звісно ж  приєдналися посланці «братнього народу»: боєць рукопашного стилю Олексій Назаров і боксер Олександр Трубников.

Яку ж роль зіграли у тому фільмі наші непереможні спортсмени? Самі судіть, за словами їхніми. Ось Василь Ломаченко стікає єлеєм про Росію: «Сказали, що це країна, яка воює з нашою країною. Це не вкладається у моїй голові. По суті, ми є одним народом».

А це вже патока «брата у Христі» Олександра (в миру – Усика): «З хлопцями, які живуть, приміром, у Москві, ми тренувалися і пили чай з однієї чашки і їли кашу з однієї миски, коли ми маленькими були, а тепер, бачте, хтось ділить портфелі, а я маю ділити дружбу з цією людиною? Та я буду продовжувати з ним дружити. Мене не обходить, те що мене хейтять або обзивають, у мене є своя думка».

Тимчасом соцмережами гуляє інформація про те, що тренер Сергій Лапін з команди Усика 2016 року представляв окупований Росією півострів Крим на російському чемпіонаті з боксу.

«Знайомтесь – це тренер Олександра Усика. Той самий психолог, менеджер, особистий тренер. Бере участь на чемпіонаті Росії, а потім показує український паспорт. Вчинок маріонетки з серії і нашим, і вашим. Без паспорта Російської Федерації не допускають до чемпіонату Росії з боксу. Програв у першому бою і приїхав на чемпіонат України», – написав на своїй фейсбук-сторінці український боксер Іван Редкач і додав відео з бою Лапіна.

І колабораційний скандал з кримським тренером і сам фільм про «братські народи», мяко кажучи, суттєво попсував реноме  Усика і Ломаченка: вони втрачають підтримку співвітчизників на очах. Їх не без підстав звинувачують у запереченні російської агресії, в участі в антиукраїнських пропагандистських заходах країни-агресора та в маніпуляції суспільно значущою інформацією. «Непереможні» уже поплатилися своїм поповненням одіозного списку «Миротвореця». На цьому порталі боксерів назвали противниками незалежності українського православ’я від підконтрольної Росії РПЦ.

Куди заведе спортсменів цей «братерський блуд з однієї миски»? Днями соцмережі оприлюднили заяву генерального секретаря Федерації боксу Росії Умара Кремльова, в якій той запевнив, що «готовий організувати» для Ломаченка й Усика російське громадянство.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company