Збірна стає справді національною

Сьогодні національна збірна України з футболу зіграє свій перший матч під орудою нового тренера Олександра Петракова. Наші гравці у відборі до чемпіонату світу-2022 зустрічаються в Астані зі збірною Казахстану. А напередодні відбулася пресконференція, яку було любо-дорого дивитися, аж душа квітла – і головний тренер, і капітан команди спілкувалися українською…

Як мало треба направду для щастя – всього лише, аби велика нація відчула, що на футбольному полі її кольори захищають патріоти, люди, які шанують рідну землю, її святині й символи!

Олександр Петраков, який, правда, поки що виконує обов’язки головного тренера, одразу дав зрозуміти, що він гідний громадянин своєї країни – публічно, біля дошки зі світлинами полеглих українських героїв у війні з російськими загарбниками заявив: ті наші футболісти, що грають в Росії, не гратимуть у національній збірній, бо гроші, як і честь – таки мають запах!

Приємно здивував Андрій Ярмоленко. Його щира українська на пресконференції. «Трошки соромився говорити рідною мовою, – зізнався Андрій. – Річ у тім, що я з батьками спілкуюся українською, але вона у нас, на Чернігівщині, не зовсім чиста. Думав, якщо вживати слова-паразити, то люди з мене будуть сміятися. Але потім якось дав кілька інтерв’ю українською і люди сказали: начебто нормально, мовляв, ти добре говориш! Тому і сьогодні вирішив спробувати». Він пообіцяв: якщо всім подобається, то й надалі розмовлятиме лише державною мовою.

Більше ніж переконаний: якби на недавньому Євро-2020 наш головний тренер володів мовою свого народу, якби саме тією мовою жила команда і сповідувала український дух, мали б зовсім інші і результат, і рівень гри, і моральний клімат. Мова – то не лише засіб спілкування, то – аура. Або аура національної козацької волі і сили, або рабські пута і павутиння упослідженості, котрі неодмінно несе мова колонізатора.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company