«Життя під зіркою М.» – так, не без інтриги, назвав свій літературний дебют Євген Козярін. На обкладинку як підзаголовок автор виніс мотто, квінтесенцію написаного: «І не важливо де ти є, ти – зірка, // А значить, будеш поруч завжди». Та зірка, що не раз спалахне яскравим промінням у читацькій уяві, за зізнанням автора, багато чого змінила у його нелегкому житті. Але нелегкість спонукала Євгена до спостережливості, вивела на стежку осмислення, філософських узагальнень. Ота нелегкість допомогла вигранити життєве кредо: «дихати, радіти і не наливатись журбою».
Євген, другокурсник Інституту журналістики Київського університету імені Бориса Грінченка, ще лише опановує ази професійної майстерності. Керує редколегією сторінки першокурсників «Teen-team» на сайті «Грінченко-інформ», цілком заслужено став членом Національній спілки журналістів. Про непересічні творчі прояви Євгена засвідчила і книжка зібраного – спалах емоцій, спроб помітити незвичне у буденному, знайти його прихований зміст. Тут і поезії, і етюди, і оповідки, новели, часом містично-метафоричні.
Ось розмова з таким собі Мером, міським керівником з діда-прадіда, що сповідує спадковий авторитаризм. «Міста по сусідству, скинувши своїх деспотів, мруть, – ділиться той із журналістом. – Мій народ не хоче реформ, коли двічі ситий». Як це віддзеркалює сьогочасся, безпорадність багатьох, що роками бовтаються в ополонці вибору свободи і хліба. Свобода непотрібна лише тому, хто її не спізнав, а раби міняють її на шмат опрісника…
«Мені потрібна доза», – заявляє ліричний герой вірша «Необхідність». Доза виплеску творчості, яку наповнює шумливе місто , так, як наповнює димом ліс одинока вуглинка у згаслому багатті. Вуглинка – та ж малесенька зірка…
Звісно, як і кожному початківцю, Євгену ще треба праці й праці – над літературним стилем, сюжетними лініями. Часом автор збивається на банальності, які неминуче притлумлюють оте живе сяєво його зірки.
Втім, Євген має доброго спільника – час, а у спілці – наполегливість і працьовитість. Головне, молодий автор розуміє, що краще тримати зірку біля себе, ніж щодня виглядати її з далечіні. Поки що Євген написав про зірку «М.». Але ж у нашому алфавіті 32 літери, а зірок Всесвіті безліч! Побажаємо колезі нових книжок і зірок на вибір.
Залишити відповідь