Зміни, увічнені в митях

Фотоконкурс «Країна змін» – це не просто платформа для реалізації креативних задумів творчої молоді з хистом до фотомистецтва. «Країна змін» – це сигнал суспільству, заклик до дії, привертання уваги до краси, яку ми не помічаємо. І до гострих соціальних проблем, які часто недооцінюємо.

Турнір фотомайстрів, ініційований Інститутом журналістики Київського університету імені Бориса Грінченка, тривав майже півроку. Поважне журі, до якого увійшли знані фото- і тележурналісти, медіа-експерти, громадські діячі, визначило 50 фіналістів – митців-аматорів віком до 25 років. Фотоконкурс об’єднав Україну від Донецька до Львова, від Одеси до Києва. Активність учасників не може не радувати:  високий фаховий і мистецький  рівень продемонстрували не лише мешканці великих міст, а фотомайстри з віддалених сільських «глибинок».

«Їхні доробки не по літах «дорослі», – ділиться думками ініціатор конкурсу, фотожурналіст і викладач Грінченкового університету Андрій Сніжко. – Це справді свій, самодостатній мистецький погляд на животрепетні теми: АТО, життя після окупації, досягнення миру в Україні, сирітство, будні українського села в епоху змін, інноваційні урбаністичні тренди, роль молоді в сучасному світі. Їхніми очима по-новому дивишся на нашу країну в турбуленції змін

Першим призером фотоконкурсу став Валерій Гриша – шістнадцятирічний школяр з Тетієва, що на Київщині. Його світлина «Схід сонця над містом» отримала премію глядацьких симпатій.

А переможцем стала Анна Трошина – студентка Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. Карпенка-Карого. ЇЇ світлини – про життя людей на щойно визволених територіях.

Пейзажні фотоетюди Ганни Постової посіли друге місце. Зате її світлина чоловіка у костюмі собаки-робота К-9  стала головним плакатом та логотипом фотоконкурсу.

Третє місце розділили фотомайстри Артур Овсій з Полтави, за фоторозповідь про життя і вишкіл своїх бойових побратимів, та Олена Горбова з Дублян на Львівщині з фотолітописом про сьогодення українського села.

У номінації «За кращий дитячий твір» нагороду отримала Анна Москальчук – студентка VI курсу Київського університету імені Бориса Грінченка, за серію фотопортретів дітей-сиріт.

Ще дві спеціальні премії – «За інноваційність» та іменної, від фотографа Володимира Шилова, – удостоївся львівський фотограф-урбаніст Сергій Смірнов. Його стиль визнали новаторським й експериментальним, зазначивши, що своїми фото він дає змогу споглядати застиглі митті життя великого міста.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company