Апостиляція стала доступною

Свідоцтво про народження або шлюб, документи, видані органами юстиції та судами, оформлені нотаріусами, атестати та дипломи доволі часто необхідно надавати закордоном. Але документ обов’язково має бути легалізований. Процедуру підтвердження автентичності офіційних документів значно спрощено для країн-учасниць Гаазької конвенції 1961 року. Понад 90 країн світу, які приєднилися до цієї угоди, проголосили запровадження апостилю – спеціальної форми засвідчення документів, призначених для використання на території інших держав. Апостилювання є підтвердженням того, що особа, яка підписала відповідний документ, мала для цього всі необхідні повноваження. Така форма легалізації визнається офіційними органами всіх держав-учасниць Гаазької конвенції, до якої у 2002 році приєдналася і Україна.

Щорічно близько 120 тисяч українців звертаються до органів юстиції з проханням проставити апостиль на офіційних документах. Донедавна для цього треба було доконче їхати у Київ. А нині завдяки запровадженню Електронного реєстру апостилів цим займаються територіальні органи юстиції – відділи державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС). «З початку цього року до нашого відділу за цією послугою вже звернулося 650 громадян», – повідомляє співробітниця Печерського ДРАЦС міста Києва Інна Стара. За її словами, в кожному райвідділі ДРАЦС апостиляцію проводить спеціально призначений співробітник. А громадянин може безоплатно перевірити факт видачі апостилю у режимі онлайн через веб-сторінку, яку веде адміністратор Електронного реєстру.

Для того, щоб уповні освоїти цю сферу, співробітники ДРАЦС пройшли експрес-навчання. «Треба знати, які країни приймають ті чи інші категорії документів з апостилем, – розповідає Інна Стара. – Якщо нам відомо, що країна відмовиться визнавати апостиль, маємо одразу попередити про це людину, щоб та не витрачала марно гроші». А ще співробітники ДРАЦС мусять достеменно знати, на яких документах апостилем скріплюються лише оригінали, а де – лише нотаріально завірені копії.

Для отримання апостилю необхідно подати заяву (окремо для кожного документа), оригінал відповідного документа, а також паспорт громадянина України або ж національний паспорт іноземця. Право на цю послугу мають також особи без громадянства. Вартість штампу апостилю для фізичних осіб – 3 неоподатковувані мінімуми доходів громадян (51 грн.), для юридичних осіб – 5 неоподатковуваних мінімумів  (85 грн.). Від оплати звільнено інвалідів І та ІІ груп, інвалідів Великої Вітчизняної війни, громадян, які належать до першої категорії потерпілих унаслідок Чорнобильської катастрофи, та дітей-сиріт. Процедура займає зазвичай 2 робочі дні, і лише тоді, коли необхідно отримати зразок підпису, відбитка печатки чи штампа або ж перевірити документи, її можуть продовжити до 20 робочих днів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company