Археологам допомагають художники

Художники Херсонщини ініціювали збір коштів для  проведення археологічних розкопок у середньовічній фортеці Тягинь – спільній історичній та культурній спадщині України та Литви.

П’ятнадцятеро митців створили 27 робіт під час пленеру біля дозорної вежі Вітовта. Усі картини успішно продали. До речі, деякі роботи придбали відомі люди: аташе з культури Посольства Литви в Україні Іна Кнюрієне, радник міністра культури Литви Сігітас Шляжас, депутат Європейського парламенту від Литовської Республіки, двічі прем’єр-міністр Литви Андрюс Кубілюс.

«Зібрали 62 640 гривень, – відзвітувала голова правління Херсонської міської громадської організації «Культурний центр «Україна – Литва» Наталя Бімбірайте. – Ми прорахували: 60 тисяч гривень – це мінімальна сума, для того щоб двадцять волонтерів взяли участь в експедиції. Гроші потрібні для облаштування наметового містечка, харчування, придбання інвентарю, необхідних матеріалів для консервації, на транспортні витрати».

За словами пані Бімбірайте, розкопки допоможуть відкрити та музеїфікувати всю вежу фортеці. Зрозуміло, на це потрібно ще більше ресурсів, тому херсонські художники мають намір продовжити свою мистецьку ініціативу і залучити до неї колег з інших областей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company