БАТАРЕЇ ПРОСЯТЬ ВОГНЮ

Цього року народна осіння забава – гріти долонями батареї – стартувала 12 жовтня. Тоді розпочали вмикати опалення у помешканнях столиці. Недарма кажуть –  головне почати. Саме цю премудрість, здається, взяв на озброєння Київенерго, адже теплу радіють поки що не всі мешканці міста. За  станом на 20 жовтня до опалення у Києві підключено трохи більше 90% житлових будинків, зате – 100% дитсадків, шкіл та майже стільки ж лікувальних закладів.

Нинішній опалювальний сезон виявився найважчим за останні 10 років. Очільники того ж таки Київенерго пояснюють: найпершою небезпекою є арешт рахунків підприємств-теплопостачальників через газові борги, які компанії наразі оскаржують  у суді. Фінансові умови також ускладнює стан тепломереж: вони потребують ремонту, на який коштів, як завжди, бракує. Це з офіційного звіту директора «Київських теплових мереж»  Євгена Глушака.

А поки хтось чекає фінансової допомоги, кияни – одні «забавляються», тримаючи долоні на холодних батареях, а інші завмирають в очікуванні нових квитанцій про оплату наданого опалення.  Знаючи, що таки неминуче підвищення тарифів на газ –  приблизно 60% ,  бо ж скасували норму про пільгову ціну для населення за 200 м3 «блакитного палива».  А ще ж опалення подорожчає удвічі.

Влада внесла «цікаву» пропозицію:  розділити вартість опалення на 12 місяців. Це, на думку Кабміну, дозволить не накопичувати борги. На  розстрочку можуть розраховувати і ті, хто отримують субсидію, і ті, хто такого щастя не має. Втім, крути-не крути, а це не дає відповіді на головне запитання: з яких доходів платити за згадану народну забаву, якщо самих доходів у населення – як тепла в холодних батареях?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company