Без вусатого і не дихнуть

Соціологи російського «Левада-центру» провели опитування серед співвітчизників, які мешкають в 137-ми населених пунктах із 48-ми регіонів Російської Федерації:просили назвати найвидатніших, на їхню думку, особистостей усіх часів і народів.

Відповіді вразили.

На першому місті у росіян…  – Йосип Сталін: йому віддали перевагу 38 відсотків респондентів. Далі – двоє: Володимир Путін та Олександр Пушкін (по 34 відсотки), за ними – «таваріщ» Лєнін (32) і «государь-імпєратор» Пьотр I (29 відсотків).

Цікаво, що під час аналогічного опитування, але 5 років тому до першої п’ятірки потрапили ті ж таки «герої», щоправда, в іншій ієрархії. Втім Сталін і тоді був поза конкуренцією. Проте за вусатим демоном одразу вишикувалися Пьотр I, потім Лєнін, далі Пушкін, а за ним – «великий» Путін.

Отже, минають роки, а в пересічній російській голові штовхаються ті самі «таргани». Тільки час від часу місцями міняються…

Що ж до решти героїв, то російські респонденти додають до першої десятки рейтингу Юрія Гагаріна, Льва Толстого, Георгія Жукова, Михайла Лєрмонтова і Катерину II.

А далі, у другому-третьому десятках, з’являються Ейнштейн, Ньютон, Наполеон, Михаїл Горбачов, і Леонід Брежнєв…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company