«Гарріпоттеріада»: магія людяності

Історія, яка заполонила серця мільйонів. Хтось вважає її казочкою, але це не дитяча пригода зі щасливим фіналом. Це доросла історія про життя трьох особистостей. Сповнена перешкод, і мудрості їхнього долання. Вона про щиру дружбу, взаємодопомогу, любов, здатність пробачати, турботу про рідних, вміння цінувати друзів і за будь-якої ситуації, навіть зі знаннями магії і чар залишатися людьми. Зрештою «Гаррі Поттер» просто вчить жити. Як наголошує персонаж книги Албус Дамблдор, директор школи чар та чаклунства «Хогвортс»: «Не можна зациклюватися на мріях і забувати жити».

Діти і дорослі нині не вельми напружують себе читатанням книжок. Але з екранізацією бестселерів, з появою розумних фільмів армія юних книголюбів неминуче приростає. Можливо, саме через цю кінофраншизу дехто з них полюбить читати книжки на все життя.

А тим, хто й досі не знає Гаррі Поттера, повідомлю: звичайний десятирічний хлопець, живе з тіткою, дядьком та вередливим кузеном. Спить у маленькій коморі під сходами та виконує багато хатньої роботи. Ще дитинчам утратив батьків: як казала тітка Петунія, ті загинули в автокатастрофі. Хлопчик теж був у цю фатальну хвилину там, але дивом вижив. Це лихо залишило на його тілі маленький шрам у вигляді блискавки. Він не пам’ятає іншого життя, але якось у свій день народження довідується усю правду про те, ким є насправді. Усі 26 років життя Гаррі Поттера його творчиня письменниця Джоан Роулінг управила у сім опасистих томів. Вірю, що кожному, хто засяде за це читання, історія припаде до душі.

Герої та їхні фанати

Фан-клуб поттерівського Всесвіту – чи не найбільший у світі. Лише один із численних фан-блогів у мережі Instagram про Деніеля Редкліффа (Гаррі Поттера) перевершує 3 мільйони підписників, попри те що самої зірки в цьому додатку нема.

Селебриті часто не заводять сторінки в соцмережах: не хочуть бути залежними від медіапростору та гортати годинами стрічку новин. Наприклад, сторінка Емми Ватсон вже майже пів року «спить», про що менеджери дівчини написали в описі профілю.

А серед тих, хто нещодавно з’явився в соцмережі – Рупер Грінт (Рон Візлі). Він створив сторінку та одразу запостив світлину своєї донечки у нього на руках, підписавши: «Хей, інстаграм. Запізнився усього лише на 10 років, але нарешті і я тут». Усього за добу він отримав верифікацію від Інстаграм та майже 3 мільйони підписників.

Багато хто розуміє, що важко, коли ти стаєш заручником однієї ролі й увесь світ бачить у тобі лише «того самого хлопця з фільму». Так сталося з Редкліффом. Він перебрав чи не з десяток фільмів з кардинально різними ролями, але для багатьох все ще залишається «тим юнаком з кінокартини». На противагу Деніелю актор Том Фелтон (Драко Мелфой) все ще не забуває роль, яка подарувала йому шалену славу, і навіть запустив свій власний хештег «Draco Tok» у мережі «Тіk Тоk», де реагує на деякі фан-відео. Ще один його власний тег – #PottahChallenge: там усі охочі мають записати невеличке відео, сказавши «Pottah» у якомога подібнішій варіації до тієї, що її проказав Драко у фільмі. Чому саме «Pottah»? Ті, хто дивилися фільм в оригіналі, мабуть, помітили: Драко називає Поттера, не вимовляючи останній звук «р».

Зірки все ще підтримують зв’язок і у додаткові WhatsApp. А Том нещодавно грав у гольф з близнятами Фелпс (які зіграли близнят Візлі у фільмі).

Річниця, яку запам’ятають усі

4 листопада 2001 року. Прем’єра кіноепопеї, яка згодом стала однією з найкасовіших в історії.

17 жовтня 2020 року. Том Фелтон розповів виданню «Entertainment Tonight» про намір зробити онлайн-вечірку на 19-ту річницю виходу фільму «Гаррі Поттер та філософський камінь» і після стількох років нарізно об’єднати увесь каст.

14 листопада 2020. «Домашня вечірка Тома Фелтона. 19 років по тому». «Запрошено всіх. Навіть грифіндорців», – написав актор на своїй сторінці в Instagram.

«Веселий вечір з Томом Фелтоном і собакою Вілоу. Музика, запитання, відповіді про Гаррі Поттера та веселощі! Нічого такого раніше навіть не робилося. Немає жодного сумніву, навіть попри карантинні обмеження, що ми проведемо час весело сміючись, співаючи та святкуючи цей знаменний момент в історії Гаррі Поттера разом зі спеціальними гостями!» – обіцяє Том.

Важливо: частиною грошей, зібраних на цій вечірці, допоможуть програмі для протидії суїциду серед молоді.

Каст і благодійні організації

Збір коштів від Тома – не єдиний випадок, коли каст допомагає благодійним організаціям. Нещодавно організували магічну вікторину: 6 щасливців, які зробили пожертви, зможуть доєднатися до акторів у Zoom і пограти з ними. А зібрані гроші поділять між лікарнями.

Уроки життя від Джоан Роулінг

Фрази, які вклала авторка у вуста персонажів і які варто понести по життю.

«Завжди називай речі своїми іменами. Страх перед ім’ям посилює страх перед тим, хто його носить», – Альбус Дамболдор.

«Велич породжує заздрість, заздрість породжує зло, брехня – іскри зла», – Волдеморт.

«Завжди першими жертвами стають невинні. Так було багато століть тому, так відбувається і нині», – Альбус Дамблдор.

«Все, що ми втрачаємо, обов’язково до нас повернеться. Тільки не завжди так, як ми очікуємо», – Луна Лавгуд.

«Що там я? Книжки! Розум! Є важливіші речі – дружба, відвага», – Герміона Гренджер.

«Необхідна велика сміливість, щоб протистояти ворогам, але набагато більша, щоб піти наперекір друзям», – Альбус Дамблдор.

Так, люди все рідше беруть до рук книжки. Переважній більшості краще не напружуватись і переглянути фільм, аніж декілька днів сидіти за читанням, поглинаючи сторінку за сторінкою. Шкода. Бо в оригіналі від Джоан Роулінг так багато подій та сюжетних ліній, які «випали» з фільму.

Не подумайте, що я проти кіно. Навпаки. Перегляди «Гаррі Поттера» в родинному колі під пледом з какао перед різдвяними канікулами – звісно, такі традиції не варто порушувати.

Та хто що не обрав би – книжку чи кіно – певна: історія Гаррі Поттера не залишить вас байдужими, торкнеться струн вашої душі. А мудрі фрази закарбується у пам’яті, і, можливо, стануть вашими життєвими орієнтирами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company