Гітанджалі-переможниця

Журнал «Time», який щорічно відзначає найвпливовіших людей, цього року запровадив нову номінацію – «Дитина року». Загалом у цей рейтинговий список потрапило понад 5000 юних американців віком від 8-ми до 16-ти років. Першість виборола п’ятнадцятирічна Гітанджалі Рао.

Перша переможниця дитячого «Time»-рейтингу – зі штату Колорадо. Змалку цікавиться наукою, вже досягла значних успіхів та отримала низку нагород. Зокрема премію найкращого молодого вченого Америки – за пристрій, що вимірює рівень свинцю у воді. У 2019 році журнал «Forbes» додав Гітанджалі Рао до рейтингового списку «30 до 30-ти» у сфері науки. Її відзначено премією президента управління з охорони довкілля США та почесною премією «Глорії Баррон». І пошановано у проєкті героїв «Marvel», коміксів, що розповідають про молодь, яка надихає. «Мені було близько 10 років, коли я сказала батькам, що хочу вивчати технологію вимірювання вуглецевих нанотрубок в дослідницькій лабораторії якості води в Денвері», – поділилася дівчина в онлайн-інтерв’ю Анджеліні Джолі, яке транслював Zoom. Вона виступає проти кібербулінгу та створила додаток і розширення для Chrome – Kindly. За допомогою штучного інтелекту програма виявляє кривдні слова та пропонує відредагувати текст.

«Мета – не карати, – наголошує Гітанджалі. – Як підліток знаю, що вони [ровесники, – ред.] іноді схильні лаятися. Натомість це дає їм можливість переосмислити те, що вони кажуть. Я опитала підлітків, і вони зазначили, що це не схоже на те, що ними керує мікроуправління. “Здається, мені дають можливість вчитися на своїх помилках”, – говорили діти».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company