ІТ-міграція по-українськи

Видання «DOU» провело дослідження, щоб з’ясувати, куди переїжджають IT-спеціалісти всередині України для роботи і навчання. Опитуючи, враховували лише переміщення між регіонами. Хоча зазначили, що переїзди із малих міст в обласні центри, ймовірно, також поширені.

Найкращими містами для розвитку в IT-сфері визнано Київ, Львів та Харків. Для прикладу, у столиці залишаються 96% тих, хто там вчився, а Львів та Харків покидають лише 10% спеціалістів.

В Одесі та Дніпрі залишаються 78% та 56% відповідно. Не виїжджають спеціалісти також із Чернівців та Вінниці (68% та 58%). Найгірший показник має Полтава: з цього міста їдуть 87% тих, хто займається IT.

Фахівці з Івано-Франківська і Тернополя частіше їдуть у Львів – єдине місто, куди мігрують кияни, пов’язані з IT (утім таких лише 1%).

Найчастіше у великі міста переїздять із сусідніх менших міст: до Києва – із Чернігівської, Черкаської, Житомирської областей; до Львова – із західних областей, а до Одеси – з Миколаєва та Херсона.

Переважно IT-спеціалісти мешкають у тих містах, де вчилися в університеті. Хоча з Миколаєва мігрує 34% «айтішників» – випускників місцевих вишів. Переважно до Києва. Рясна міграція і серед випускників університетів Житомира, Запоріжжя, Тернополя, Херсона та Сум. Водночас Львів є єдиним містом, куди його мешканці повертаються після закінчення університету в іншому регіоні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company