КОМАНДА ЗМІН, КОМАНДА ПЕРЕМОГ

У столичному Університеті імені Бориса Грінченка потрійне свято – три знакові дати розлогого літопису.

145 років тому у Києві з’явилися педагогічні курси вдосконалення вчителів початкових народних училищ Київського навчального округу. Відтоді й веде своє літочислення Грінченків університет. За оцінкою цьогорічних вступників до українських вишів, нині він у десятці найпопулярніших закладів вищої освіти країни.

З часу утворення педагогічних курсів їх не раз реорганізовували і змінювали, а в 1919 році, століття тому, новостворений педінститут назвали іменем письменника і лексикографа, педагога Бориса Грінченка. Проте більшовицькій владі виявилося не по дорозі з українським просвітником. Удруге його ім’я повернули закладу аж 1993 року – тодішньому Київському міжрегіональному університетові удосконалення учителів.

І нарешті десять років тому рішенням Київради столичний педагогічний університет отримав нинішнє ймення – Київський університет імені Бориса Грінченка. Сьогодні у його складі – коледж, десять інститутів та факультетів, де навчаються понад дев’ять тисяч студентів. Це вища школа сучасних освітніх технологій із навчально-виробничими майстернями, методичними лабораторіями, комп’ютеризованими аудиторіями, спортивним комплексом. Студентам передають свої знання і досвід 359 кандидатів і 92 доктори наук, 58 професорів.

Зрозуміло, що свою ювілейну «трійцю»  викладачі, співробітники та студенти святкували 9 грудня – у День народження Бориса Грінченка. Вітав колектив голова КМДА і міський голова Віталій Кличко.

–  Освіта – ключова інвестиція у наше майбутнє: третину свого бюджету місто витрачає на освіту, – наголосив на урочистих зборах столичний голова. – Я познайомився з університетом, побачив внутрішній дворик із розсувним дахом, спортивний майданчик на даху, нові сучасні аудиторії… Ви змінюєте університет, а всі ми разом змінюємо на краще наше місто.

За останні роки, наголосив Віталій Кличко, у Києві збудовано вісім сучасних шкіл, обладнаних інтерактивними класами. З басейнами і спортзалами. За три роки з’явилося 28 дитсадочків, хоча тривалий час місто будувало по одному на рік. Із міського бюджету вчителі отримують 50 відсотків доплат до своїх посадових окладів. Відремонтовано 900 кілометрів доріг. Упорядковано 500 парків – Київ залишається найзеленішим серед європейських столиць.

Київському голові є чим звітувати, але треба зробити ще більше, переконаний Віталій Кличко.

– Чемпіонові світу з боксу легше, бо в ринзі один суперник, а тут перед тобою тисячі проблем. Подолати їх можна лише разом, однією фаховою командою. Без боротьби не буває перемог. Команда вашого університету і є великою командою змін. Наше завдання досягти, щоб ми жили в європейській країні, в європейській столиці.

Такими побажаннями-настановами завершував вітальне слово міський голова.

Ректор Київського університету імені Бориса Грінченка академік Віктор Огнев`юк вручив Віталію Кличку найвищу університетську відзнаку – медаль Бориса Грінченка,  «за особистий внесок у розвиток університету».

– Не підведу! – приймаючи нагороду, запевнив велелюдну грінченківську родину керманич столиці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company