Марія СКЛЯР: «Щиро прагну наснажити кожного упевненістю, оптимізмом»

Марії Скляр 21 рік. З 2014-го, відколи почалася війна, дівчина волонтерить. Зізнається, за цей час багато чого навчилася: плести маскувальні сітки, творити ляльки-мотанки – символічні обереги. А ще збирала необхідні речі та кошти на різну амуніцію нашим воїнам. Каже, ніхто не закликав її до цієї праці – це голос ізсередини.

Але щось-таки спонукало Вас взятися за цю справу?

– Коли ще в школі нас запитували хто ким хоче стати, завжди чесно відповідала, що маю особливу тягу до професії, де могла би бути особливо корисною людям. Після закінчення школи обрала фах психолога. Навчаюся в Київському лінгвістичному університеті.

Окрім звичних онлайн-занять, займаєтеся самоосвітою?

– Звісно, вступила на спеціалізовані інтернет-курси, а ще читаю професійну літературу та практикую зі своїми знайомими, рідними, які потребують психологічної підтримки. Нині дуже багато платформ надало безкоштовні тренінги, лекції та книги для українців. Намагаюся цією можливістю щонайбільше скористатися.

Вдається застосовувати отримані знання на практиці?

– В Умані, де нині перебуваю, залишила свій номер у волонтерському пункті, пропоную свою допомогу як психолог. Телефонують і місцеві жителі, і переселенці. А у вільний час повертаюся до давніх навичок: разом з мамою плетемо маскувальні сітки.

Ваші послуги психолога платні?

– Та ні, безкоштовні! Яка може бути плата у такий час? Маємо єднатися, підставляти одне одному плече. Хай навіть, тендітне… А мої сеанси і мені допомагають: підтвердити практикою набуті знання, збагатитися новими знайомствами, добрими друзями. Щиро прагну наснажити кожного упевненістю, оптимізмом, атже нині, в тяжких умовах кровопролитної війни, ми не лише боронимо свою землю – ми творимо справді світле майбутнє, гідне життя оновленої цивілізованої європейської країни.