На пару – до НАТО

Посол Фінляндії при НАТО Клаус Корхонен та посол Швеції Аксель Вернгоф у штаб-квартирі Альянсу в Брюсселі офіційно подали заявки на вступ до НАТО, повідомляється на сайті Північноатлантичного альянсу.

Вступ до НАТО завершить десятиліття нейтралітету Фінляндії та близько 200-річний нейтралітет Швеції.

«Це чудовий день у критичний момент для нашої безпеки, – заявив, приймаючи заявки, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. – Кожна країна має право обирати свій шлях. Ви зробили свій вибір після ретельно демократичного процесу, і я вітаю ваше рішення приєднатися до НАТО. Ви – наші найближчі партери, і ваше членство збільшить нашу спільну безпеку. Це історичний момент».

Канцлер ФРН Олаф Шольц теж наголосив: Фінляндія та Швеція є двома цінними союзниками, які зміцнять обороноздатність блоку та висловив сподівання, що процес приєднання цих країн до НАТО буде максимально швидким.

«Це історичний крок для оборонного Альянсу та для Європи. Таким чином обидві країни реагують на російську агресію проти України та різку зміну безпекової ситуації в Європі, – зазначив Олаф Шольц у твіттері. – Ми з нетерпінням чекаємо, що Фінляндія та Швеція незабаром будуть з нами як союзники в НАТО».

Тепер заявки має погодити кожна з 30-ти країн-членів Північноатлантичного альянсу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company