Не ходіть, не топчіть…

Безсумнівно, ми переможемо у цій війні. Оборонці зі славою повернуться додому, в родини. Відновимося у сімейних святкуваннях, у зустрічах з друзями за філіжанкою ароматної кави, у літніх мандрівках на берегу річки, до лагідного моря із золотим пляжем, в обійми лісу…

На жаль, підступний ворог позбавив нас можливості насолоджуватися багатьма місцями України. Принаймні, найближчим часом. Міни, розтяжки, розкидані і кинуті окупантом набої різної величини, вбивчі заряди, що не розірвалися… За підрахунками Державної служби надзвичайних ситуацій, цілих 13 відсотків українських території становлять таку небезпеку і потребують розчищення. Тепер мусимо думати буквально про кожний свій крок, адже ООН визнала нашу країну найбільш замінованою.

І тому, плануючи майбутні травневі пікніки на лоні природи, кожен має знати, як поводитися, якщо натрапить на підозрілі предмети. ДСНС неодноразово поширювала рятівні поради. Наголошуючи, що рашисти, відступаючи, мінують усе: квартири, магазини, газони і навіть трупи людей. Тому мусимо пильно приглядатися до ВСІХ предметів і не втрачати розуму від емоцій. Доки не буде офіційно повідомлено, що територія, якою ви збираєтеся бодай просто прогулятися, тепер цілковито безпечна, туди не варто й потикатися. До ретельної перевірки саперами, і позначення місць відповідними табличками, забороняється виходити з доріг на узбіччя. Навіть у найневинніших місцях можуть бути розтяжки, і не тільки на рівні ніг, а й вище. Потрібно уважно вивчити вигляд та знати як діють міни, гранати та інша вибухівка. Також зважайте, що їх маскують та закопують, тому варто знати і їхній колір , щоб розпізнати.

Важливо пояснювати рідним, особливо дітям, смертельну небезпеку незнайомих предметів чи знахідок. Вибухівками бувають навіть іграшки. Не можна й самому панікувати, натрапивши на таку знахідку. Просто відійдіть від цього місця і зателефонуйте 101 чи 102. Відступайте по своїх слідах . Це зменшить ймовірність надибати інші «сюрпризи», які, скоріше за все, тут приховано ще. І не забувайте про друзів наших менших: їм, звісно, теж небезпечно бігати парками та луками. Бо деякі міни вибухають від натиску 3,5 кг. За попередніми даними фахівців, цілковито знешкодити в Україні смертельні подарунки рашистських варварів зможуть за рік -два.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company