«Не ховай очей!»

У цьогорічному рейтингу захисту прав ЛГБТ «Rainbow Europe», який складає організація «ILGA-Europe», Україна посіла 35-те місце. Досі ЛГБТ-українці стикаються з виявами дискримінації: в навчанні, роботі, у звичайному житті. Згідно з останнім звітом «Про стан дотримання прав і свобод людини і громадянина в Україні» офісу Омбудсмана, у суспільстві зберігається високий рівень упередженого ставлення до ЛГБТ-співгромадян. 

На 23 червня в столиці України заплановано черговий «Марш Рівності». Організатори очікують близько 10 тисяч людей. «Українська культура базується на універсальних цінностях, які об’єднують та надихають, – це свобода, любов, підтримка, безпека. – пояснює Софія Лапіна, продюсер і редактор проекту, а за сумісництвом координатор піар-департаменту «КиївПрайд». – Україна вибрала шлях європейського розвитку, де головними є верховенство права і рівність незалежно від віросповідання, кольору шкіри, сексуальної орієнтації або гендерної ідентичності. Саме за таку Україну ми об’єднуємося в боротьбі проти гомофобії, трансфобії та  будь-яких проявів ксенофобії».

Допоки про несправедливість щодо гендерної орієнтації продовжують говорити та писати, це означає, що наше постколоніальне суспільство цього ще не сприймає, а інколи навіть чинить цьому спротив

Шевченкові слова «Борітеся – поборете!» стали новою айдентикою «КиївПрайду», головною темою якого є: «Свобода. Єдність. Боротьба». Активно готуватися до маршу почали заздалегідь. Інформаційну  кампанію «КиївПрайду» розгорнули з середини травня і завершать у переддень події. Українським режисером Юрій Двіжон створив цикл спеціальних відеозвернень – зірок шоу-бізнесу, телеведучих, політиків та дипломатів. Серед найупізнаваніших – народна артистка України Ольга Сумська, посолка Великої Британії в Україні Джудіт Гоф, координатор  ООН в Україні Оснат Лубрані, політик Світлана Заліщук, співачки Луна, Аліна Паш, Злата Огневич і Tayanna, співак Дмитро Шуров, телеведучі Яніна Соколова і Майкл Щур, музичний гурт «Yuko», травесті-діва Монро та  інші.

Кожен з учасників цього проекту наголошує, що традиційними цінностями для них є свобода та рівні права.

«Дуже радий, що цього року до нашого проекту приєдналося стільки відомих та впливових людей, розповідає  Юрій Двіжон. – Це свідчить про те, що наше суспільство на правильному європейському шляху. Але дуже шкода, що у нашому шоу-бізнесі досі чимало артистів несамовито захищають тварин, екологію ледь не все на світі, але тільки не права ЛГБТ. Сумно, що ЛГБТ-спільнота серед відомих та впливових зірок шоу-бізнесу, політики, телебачення, навіть дуже численна, все ще ховається. Не роблять камінг-аутів, не допомагають захищати свої ж таки  права».

Нагадаємо, саме Юрій Двіжон зняв торік чудовий музичний кліп для Ірини Білик «Не ховай очей!», в якому знялися представники ЛГБТ-спільноти і сам режисер.

Цьогорічну кампанію «КиївПрайду» підтримала не лише Ірина Білик, а й багато її друзів, прихильників її творчості. Вони, зокрема, поширювали дописи «Борітеся – поборете!» у соціальних мережах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company