Небезпечний смартфон

Виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун на своїй «Фейсбук»-сторінці розповіла про шкоду смарфонів.

«У вас часто ниє шия або спина, німіють пальці або болять очі? Дуже ймовірно, що причина цих симптомів знаходиться прямо в ваших руках. За останні роки кількість травм опорно-рухового апарату, пов’язані з надмірним використанням смартфонів, неухильно зростає», – вважає Уляна Супрун. На її думку, люди, які регулярно використовують смартфон для набору тексту, не помічають наскільки неприродно низько опускають голову.

«Така постава вже отримала свою назву серед вчених як «text neck». Це відбувається, коли ми набираємо текст, тримаючи телефон в руках, чи довго читаємо щось з екрана. Чим нижче опускаємо голову, тим більший тиск створюється на наш хребет і м’язи верхнього плечового поясу. Для порівняння: наша голова в нейтральному положенні важить близько 4-5 кг. Під нахилом до 15 градусів її вага створює напругу для шиї у 12 кг, 60 градусів – 27 кг. Уявіть, яке навантаження постійно отримують ваші спина і шия, якщо ви надовго затримуєтеся в статичному положенні, з телефоном в руках», – пише в. о. міністра.

Однак, від такого перенапруження страждає не тільки шия і спина, але руки. «Такі симптоми як біль, оніміння, поколювання і запалення в суглобах великого пальця руки також мають свою назву – «texting thumb». Великий палець не звик до швидкого набору текстових повідомлень і одноманітних переміщень невеликою площиною екрана. Крім того, виникають проблеми з зап’ястям, що перенапружується в статичному положенні», – повідомляє Супрун. Страждають й очі людини. «Якщо уважно стежити за екраном протягом тривалого періоду часу, ви починаєте менше моргати. Особливо, якщо дивитися на нього з близької відстані. Це може посилити сухість очей і викликати біль», – попередила в. о. міністра і порадила, як правильно користуватися смартфоном:

  1. Тримайте телефон на рівні грудей, підборіддя або очей, щоб мінімізувати нахил шиї і підтримувати оптимальне положення спини.
  2. Намагайтеся міняти пальці, якими друкуєте текст або перегортаєте стрічку новин. Зазвичай ми робимо це великим пальцем руки. По можливості кладіть телефон на тверду поверхню і пишіть текст обома руками.
  3. Не розмовляйте по телефону, тримаючи його між вухом і плечем. Якщо у вас зайняті руки – використовуйте гарнітуру.
  4. Обмежте користування телефоном 20-хвилинними сеансами, між якими робіть короткі перерви, щоб відволіктися на невелику зарядку.
  5. Робіть вправи для очей, щоб уникнути перенапруження і пересихання сітківки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company