Освітянська магістраль з двостороннім рухом

Імплементувати закон «Про вищу освіту», задіяти Національне агентство забезпечення якості вищої освіти, надати широку автономію вишам та забезпечити прозорість і відкритість процесу ліцензування й акредитації ВНЗ – на цих першорядних завданнях наголосила міністр освіти і науки України  Лілія Гриневич під час зустрічі з представниками делегацій польської освітянської фундації «Perspektywy» та керівництвом Конфедерації ректорів технічних університетів Республіки Польща.

Міністр наголосила на важливості розвитку українськими вишами білатеральних освітніх програм. Зокрема, з партнерськими польськими університетами.

– Це той освітній продукт, який зацікавить студентів, – зауважила Лілія Гриневич. – Очевидно, що навіть іноземні студенти матимуть більше стимулів навчатися на таких програмах, якщо по завершенню отримуватимуть два дипломи – польський та український. Нині провідні технічні університети України рухаються до збільшення кількості англомовних програм, і це означає, що ми нарощуємо потенціал і стаємо конкурентоздатнішими на світовому ринку освітніх послуг.

Президент польської фундації «Perspektywy» Вальдемар Сівінський відзначив, що співпраця українських та польських вишів мала б поширитися і на проекти з академічних обмінів для студентів та викладачів. На його думку, у цій царині вона повинна вподібнюватися до автостради з двостороннім рухом, щоб участь у проектах була приблизно сумірною з кожної сторони.