ПОДБАЙМО ПРО ЛІКАРЯ!

Моя дружина лікар – пульмонолог однієї з київських лікарень, яка в списку тих, що приймають людей на карантин і лікують у випадку можливого розповсюдження коронавірусу. У звязку з пандемією вона опинилася, можна сказати, на передовій. Щодня процедура збору на роботу перетворюється на певний ритуал, який передбачає заходи безпеки від інфекції, приготування їжі на весь день та ін. Головне ж – як дістатися на роботу. Певний транспорт у місті для такої категорії людей працює – за спеціальними перепустками. Але ж до цього транспорту ще треба дістатися та й не доїжджає він до самої лікарні. Вихід – таксі. Щодня ми витрачаємо на це більше ста гривень. Під вечір дружина повертається з роботи. При всіх заходах безпеки, невідомо, що вона заносить з вулиці і лікарні у дім. Родина, отже, мимоволі у зоні підвищеного ризику зараження коронавірусом.  

Нарешті Верховна Рада згадала про українських лікарів. Обіцяють на час карантину підвищити заробітки. Через два тижні карантину згадав про це і столичний голова та очільник міської державної адміністрації Віталій Кличко.

«Зазначу, – сказав він на спеціальному брифінгу, – що на позачерговому засіданні Київрада збільшила фінансування медичних працівників в умовах боротьби з коронавірусом. На доплати столичним медикам виділили 894 млн. гривень. Мова йде про всі медустанови другої ланки охорони здоров’я… Доплати лікарям інфекційних відділень, які рятують киян від вірусу, складуть від 5 до 10 тис. гривень. Перші виплати медики отримають вже в квітні».

А чи знають у міській владі, яка ж заробітна плата у того-таки лікаря- пульмонолога? Скажу: середньомісячний оклад у 2019 році становив аж 4361 грн. (були, звісно, деякі доплати, наприклад, оздоровчі). Отже, якщо з мерії доплатять, то й розбагатіємо.  До речі, на шість тисяч, якщо вірити сайту «РБК – Україна», живуть листоноші, кухарі, кур’єри тощо. Чи не краще лікарю під час коронавірусу стати кур’єром?

Але погляньмо на іншу категорію осіб, які живуть за рахунок наших податків. Беру одну із декларацій заступника керівника місцевої прокуратури. За 2018 рік – 384394 гривні. Але це було два роки тому. Посадовий оклад Генерального прокурора України у 2020 році – 93 648 грн, прокурора Офісу Генерального прокурора – 28 815 грн, прокурора обласних і прирівняних до них прокуратур – 23 052 грн, прокурора окружних і прирівняних до них прокуратур – 22 764 грн.  Відповідну постанову Кабінету міністрів України № 1155 було прийнято на урядовому засіданні 11 грудня 2019 року, повідомляє «Ліга. Закон».

Середній розмір винагороди членів наглядових рад у більшості державних підприємств становить близько 100 тис грн на місяць, але у найбільших стратегічних компаніях – «Нафтогазі» чи «Укрзалізниці» – винагорода може бути більшою, оскільки їхні фінансові показники становлять сотні мільярдів», — зазначає виконавчий директор Офісу реформ Кабміну Антон Ященко.

Перелік космічних зарплат можна продовжувати. Щоправда, через коронавірус апетити цих каст обіцяють трохи вгамувати. Та лікар навіть із доплатами не йде ні в яке порівняння із зарплатами  багатьох категорій державних посадовців. Йому «світить» хіба що підчепити вірусне захворювання і лікуватися за чотири тисячі гривень. До речі, в Україні вже захворіли десятки лікарів. Хтось із них через отаке нелюдське ставлення влади розраховується. Так, на Тернопільщині з інфекційного відділення лікарні швидкої допомоги звільнилося 8 осіб. Щоб із таким рівнем спеціального захисту, коли бракує елементарного, та з такою платнею не ставати легкими мішенями для смертельної напасті.

– Є люди, в яких – хронічні захворювання, люди, в яких малі діти. І щоб не наражати сім’ю і себе, вони просто звільнилися. Звісно, цього могло б і не статися, якби у них була мотивація. За 4 тисячі гривень мало хто може віддавати себе роботі, нині особливо небезпечній, – прокоментував ситуацію головний лікар Тернопільської лікарні швидкої допомоги Ярослав Чайківський в ефірі “Суспільного”.

Поки що паніки серед лікарів немає: ходять на роботу, лікують. Та чи вистачить терпіння? Питання праці українського лікаря має стати першочерговим. Найнагальнішим. Інакше Україна може перетворитися на такий мертве поле. Тьху мені на язик.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company