Різдво у витинанках

У Львівському національному музеї імені Андрея Шептицького – різдвяна виставка витинанок Дарії Альошкіної «Щедрик». Магія Різдва, навіяна всесвітньо відомою колядкою Миколи Леонтовича.

Дарія Альошкіна першою почала створювати авторські витинанки величезних розмірів. Їй удалося не лише відродити давнє українське ремесло витинанки, але й перетворити його на сучасне мистецтво і представити цілому світу, на виставках у Польщі, Німеччині, Франції, Південній Кореї, Канаді, США, Бельгії, Австрії, Швейцарії, Данії. Усі візерунки витинанок – неповторні, бо виконані на основі «живого» імпровізованого малюнка-ескізу. Мисткиня першою почала експериментувати із сучасними матеріалами – формувала з декоративних полотен справжні інсталяції, театральні декорації, прикрашала ними публічний простір.

Цього року ім’я Дарії Альошкіної внесли у міжнародний гід від фонду «The Michelangelo Foundation for Creativity and Craftsmanship». Це міжнародна некомерційна організація, покликана підтримувати мистецьку ручну працю і найкращих творців.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company