Рибодубські артефакти

Під час розкопок кам’яної гробниці-саркофагу, виявленої в полі поблизу с. Рибодуби Тернопільської області, археологи знайшли артефакти, яким не менше ніж 5 тисяч років. Про це Укрінформу повідомила директора Тернопільського обласного центру охорони та наукових досліджень пам’яток культурної спадщини, археолога Марина Ягодинська.

– Усередині ми побачили три людські скелети і яскраві зразки існуючої у той час культури кулястих амфор, поділилася деталями пані Ягодинська. – Це 11 різновеликих – від мініатюрних до 5-літрових – глиняних горщиків-амфор, дві добре загострені крем’яні сокирки та долото.

У саркофазі поховано дорослих, на поясі одного із них збереглася кістяна пряжка. Виявлено й підвіску з ікла та проколку (шило). Поруч зі скелетами знайдено череп тварини – очевидну ознаку поховального ритуалу. Нині, як зазначила Марина Ягодинська, розпочнеться етап детального дослідження артефактів. Окрім тернопільських археологів, цим займуться й антропологи, і фахівці відділу біоархеології Інституту археології НАН України. Передбачається, що знахідку передадуть для експонування Національному заповідникові «Замки Тернопілля».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company