Слава Герою!

Президент України Петро Порошенко присвоїв звання «Герой України» Володимирові Жемчугову.

У період з 28 грудня 2014 року по 24 вересня 2015 року Жемчугов провів 30 спеціальних операцій зі знищення військових об’єктів ворога та особового складу окупаційних військ. Його самовіддані дії в тилу ворога були особливо успішними та вчасними в період оборони Дебальцевого.

29 вересня 2015 року, під час виконання чергового бойового завдання та спроби захоплення противником, Володимир Жемчугов підірвав себе, внаслідок чого отримав тяжкі поранення: втратив обидві руки та зір, та у непритомному стані був захоплений бойовиками. Тривалий час утримувався у Луганському СІЗО. Під час допитів контррозвідувальними органами ворога поводився мужньо. 17 вересня 2016 року був звільнений з полону.

Вручаючи йому найвищу нагороду держави під час урочистого заходу з нагоди Дня Соборності України, Президент зазначив, що Володимир Жемчугов народжений на Луганщині, але син всієї української землі.

«Та боротьба, яка була раніше, і та боротьба, яка у нас ще попереду до переможного завершення війни, – це все недарма, – сказав у відповідь Володимир Жемчугов. – На моєму прикладі не лише патріоти, а й звичайні жителі окупованих територій  Донбасу та Криму побачили, що Україна ніколи і нікого не покине».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company