Свої у «павутині»

Час комунікації: мережі прогресують неймовірно швидко, Інтернет заповнює, здавалося б, найнедоступніші царини життя. Щодня кожен із нас навіть мимоволі занурюється у планетарний океан інформації.

Для когось це лише спосіб зв’язку та пошуку даних, для когось – професійне заняття, для когось – звичка і навіть залежність. Як свідчить безстороння статистика, за рік в Україні відсоток відвідувачів соцмереж підвищився на цілих 20 поділок. Таким чином уже 60% українців зареєстровано в тій чи іншій мережі. За даними дослідження агентства «We Are Social», щомісячна аудиторія соцмереж збільшилася до 4 млрд користувачів. Тобто понад 53% населення світу стали учасниками глобальної комунікаційної мережі.

Спілкування на відстані, прослуховування музики, доступ до фотографій та відео, онлайн-гаманці, реклама, магазини, пошук роботи – усе це безспірні плюси соціальних мереж. Є, звісно, й мінуси: фейки, погрози та цькування, віруси, шахрайство. Системи комунікації, як все у світі, не можна назвати абсолютною досконалістю, але це не привід одвернутися від інтернету.

Звісно, потрібно контролювати час нашого перебування у віртуальному світі. Яким би не був він привабливим, треба більше зосереджуватися на реальності. Нині багато авторитетних дослідників б’ють тривогу: надмірне користування соціальними мережами відчутно шкодить користувачам, будить відчуття заздрості, страху, самотності, відлюдькуватості.

У 2015 році дослідники центру «Pew Research» у Вашингтоні дійшли висновку, що мережі активно впливають на нашу самооцінку та самопочуття. Так, контактування в Інтернеті розвиває комунікативні здібності, ви можете знайти там співрозмовника, який замінить вам реальне спілкування, але віртуальне не замінить реального життя.

Інтернет – це павутина, а соціальні мережі – павук, вони взаємодіють між собою та беруть у заручники кожного, хто зробить неправильний крок. Але якщо заглибитись у цю тему, можна дізнатись, що тільки спіральні нитки у павутині липкі, що «спиці» та центр – сухі. Отже, коли знаєш, як правильно користуватись мережею, – ніколи не станеш «їжею» павука.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company