«Тайванський гамбіт» США

Президент США Джо Байден заявив на пресконференції в Токіо про готовність Штатів до військового втручання у Тайвань проти Китаю заради безпеки.

У Білому домі одразу наголосили, що слова президента не означають зміну політики США. Про це пише видання «Європейська Правда», посилаючись на «Reuters».

Представник Білого дому, який побажав залишитись анонімним, відреагував на слова Байдена: «Він підтвердив нашу політику “Єдиний Китай” і нашу прихильність миру та стабільності. Він також підтвердив наше зобов’язання відповідно до закону про відносини з Тайванем, в якому США мають надати Тайваню військові засоби для захисту».

Треба зауважити, що США уникали надання чітких гарантій безпеки Тайваню. У Сполучених Штатів з цією державою немає більше договору про взаємну оборону. Натомість, вони дотримувалися політики «стратегічної невизначеності» щодо того, як далеко вони готові зайти в разі вторгнення Китаю.

Перебуваючи з візитом у Токіо, президент США зазначив, що не очікує спроб Китаю захопити Тайвань, але ствердно пояснив: «Ми погодилися з політикою одного Китаю, ми підписалися під нею… Але думка про те, що її можна взяти силою, просто неприйнятна».

Джо Байден зауважив, що вторгнення Китаю в Тайвань може стати «ще сильнішим тягарем» після вторгнення Росії в Україну.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company