В Лук’янівське СІЗО – до Грушевського, Донцова, Винниченка, Рильського…

В одному з приміщень столичного Лук’янівського слідчого ізолятора відкрили музейну експозицію, присвячену періоду його функціонування та відомим історичним постатям, які утримувалися тут у різні часи.
Про це повідомляє Укрінформ.

Експозицію склали документи, листи, протоколи допиту ув’язнених, форми наглядачів і деякі особисті речей в’язнів. Тут представлено матеріали про Софію Богомолець (орієнтовний рік її ув’язнення в Київському СІЗО – 1881), Дмитра Донцова (1908 р.), Володимира Винниченка (1902, 1903, 1906 рр.), Михайла Грушевського (1914-1915 рр.), Симона Петлюру (1918 р.), Максима Рильського (1931 р.), Миколу Зерова (1935 р.), Олену Телігу (1942 р.) та інших.

Заступниця міністра юстиції Олена розповіла, що цю музейну кімнату облаштували за два місяці і за мінімальні кошти. У приміщенні зробили незначний ремонт. Матеріали для експозиції шукали в архівах. За словами пані Висоцької, музей і далі наповнюватиметься експонатами.

З відвідуванням експозиції поки що непросто. «Можливо, потім перейдемо до того, що можна буде організовувати екскурсії для іноземців чи дітей – пообіцяла заступниця очільника Мінюсту. – Поки що екскурсії – складно. Але я думаю, що ми надалі перейдемо до звичайної режимної роботи і будемо радитися з працівниками, як забезпечити відвідування музею якимись групами, коли в них виникає таке бажання».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company