В Осло святкували Україну

Українська громада Східної Норвегії у співпраці з Українським культурно-освітнім центром в Осло й етномайстернею Катерини Буханцової провела в норвезькій столиці Український день.
Про це сповістив Укрінформ, посилаючись на повідомлення Української громади Східної Норвегії.

Організатори дійства презентували українські традиції та культуру. Охочі могли подивитися виставку та показ мод, узяти участь у майстеркласах з виготовлення ляльок-мотанок та з петриківського розпису, послухати чарівні співи ансамблю «Фолькемелоді» та скрипку талановитого Сашка – Aleksander Zetterstrøm.

На честь свята членкиня громади Східної Норвегії Світлана Макаренко вбралася в автентичний український стрій ручної роботи, який отримала у спадок від своєї тітки Єфросинії.

«Їй зараз 91 рік, сорочку вона вишивала та збирала сама, сукню шила майстриня у їхньому селі, – розповіла пані Світлана. – Це вбрання представляє Київську область (колишню Чернігівську губернію), Вишгородський район, село Жукин. Я привезла його до Норвегії і сьогодні дуже рада, що є нагода дістати зі скрині та показати нашій спільноті та світові цей самобутній, такий рідний, з дитинства знайомий одяг».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company