«ВЛАСТЬ  ДОЛЖНА  БІТЬ!»

Москва знову вийшла на мітинги. «Підступи капіталізму!»  –  так у подібних випадках роз’яснювали трудящим за часів Радянського Союзу.  «Відпрацьовують грошики американського держдепу»,  –  таку локшину  донедавна накручували на вуха обивателям офіціозні глашатаї, коментуючи акції російської опозиції. Час знову змінив пропагандистську платівку Кремля. «Згубний вплив Майдану»,  – сьогодні аж вистрибують із штанів загодовані медійні агітатори.

На виборах до Мосміськдуми не буде опозиційних політиків. Щоб стати зареєстрованим кандидатом,  на окрузі необхідно зібрати три відсотки – близько п’яти тисяч – підписів потенційних виборців. Так випадково збіглося, що практично у всіх опозиціонерів, а це кілька десятків самовисуванців, брак у підписних листах перевищив допустимі десять відсотків. «Так це ж підпис моєї бабусі», – пояснює самовисуванець. «Підроблений», – непохитно доводить один із графологів-криміналістів, залучених до перевірки. Який гуманізм! А могли б задіяти і поліцейських собак …

Втім, коли обурені таким «правом вільного вибору» московські політики і громадяни-виборці минулої неділі вийшли на центральні  вулиці, вірні цербери кремлівської хунти разом з вишколеними вівчарками без роботи не лишилися. Працювали у поті чола – кийками, ногами і сльозогінним газом. Понад тисячу затриманих – результат зразкової роботи поліцай-опричників.

Традиційно побували в правових обценьках Алєксєй Навальний, Ілья Яшін, Дмітрій  Гудков та інші російські опозиціонери. Серед потерпілих є й чинні депутати міськдуми. Поліція увірвалася в студію телеканалу «Дождь» під час прямої трансляції. До багатьох протестувальників прийшли з обшуками серед ночі.

Центральні російські телеканали у неділю говорили про що завгодно, тільки не про протести і поліцейський «ужинок». Лише у деяких передачах, які ліплять віддані режиму журналісти, з’явилися передбачувані коментарі.  «В Расіі власть может біть любой, кромє слабой… В Росії власть сільная», – хизувався у «Воскрєсном вєчерє» імені самого себе Владімір Соловьйов. Так і хочеться додати: «власть нє может не біть!» Але найперше, що заспівав «соловєй» російської пропаганди: «Ми слішком хорошо знаєм, к чєму пріводят такого рода дєйствія і кто за німі стоіт. Ми ето відім на прімєрє Майдана».  Телеканал «Россія 24» присвятив ключовій події регіональний випуск новин «Вєсті-Москва». І теж туди: «А когда актівістов началі задєржівать, началі крічать знакомиє рєплікі с Майдана: «Оні же дєті!»

Давно відпалали шини на київському Майдані, а отим ще й досі пече. І той київський майдановий дим не всі їхні сліпі очі витруїв! Воно й  добре. Нехай звиваються, наче вужі на розпеченій пательні. Нам до їхнього пропагандистського плазування діла немає. Нам інше спадає на думку. Зачисткою Москви справа не завершиться. Попередній досвід переконує: Кремль знайде «сноху», на яку начепить своє лайно.

У 2011 році Москва вибухнула  багатотисячними грудневими «стояніямі» на Болотній площі, протестуючи проти фальсифікації виборів до Держдуми. Масові мітинги-протести пройшли й іншими великими містами Російської Федерації. На них з’явилося ще одне гасло: «Жодного голосу Владіміру Путіну на президентських виборах у березні 2012 року!»

Вкотре переобравшись президентом, зберігши підконтрольну Думу, Путін удався до судових і позасудових розправ над непокірними. А з часом і стрілки народного незадоволення внутрішніми проблемами перевів на Україну. Загарбання Криму підняло рейтинг «свєтлєйшего» на небачену раніше висоту. Війна на Донбасі «сплотіла» шеренги рядових «вєлікоросов». Не здатні погасити банківські кредити, замість того щоб бити осоружні кремлівські вікна, пішли убивати українців. Стали до кривавого заробітку.

Нинішні масові протести – лише вершина айсберга народного обурення. За даними російських соціологів, рейтинг Путіна впав до рівня 2006 року. А в травні зафіксовано анти рекорд – 31,7%.   Доходи населення теж тануть, навіть офіційний Держстат фіксує, що для 80% російських сімей купівля необхідних товарів і продуктів стає проблематичною. Але ж «власть сільна, как нікогда»!  Після розправи над внутрішніми «нацпрєдатєлямі» росіян знову націлять на зовнішнього ворога. Далеко й ходити не треба. Як свідчить «Левада-центр»,  до України погано або дуже погано ставляться 55% опитаних.  В Росії не було Майдану, але «ми ім устроім Антімайдан!»

Два одвічні питання «Кто віноват?» і «Что дєлать?» сьогодні перед «вчоними» сусідами  не стоять. Відповідь у них давно готова: «Бєй хохлов, спасай Россію!»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company