Їхній «хаус» скраю?

Половина німців вважає, що Росія може почати військове вторгнення у країни Балтії. Проте лише дев’ять відсотків схвалюють плани уряду направити туди солдатів Бундесверу, повідомляє «Німецька хвиля».

За результатами опитування соціологів YouGov на замовлення агенції DPA, 49 відсотків німців вірять у ймовірність військового втручання Росії в Естонію, Латвію чи Литву за сценарієм анексії українського Криму. Разом з тим лише дев’ять відсотків підтримують наміри уряду ФРН направити туди вояків федеральної армії. Не вірять у «балтійський» наступ Кремля 30 відсотків респондентів.

64 % опитаних підтримали слова міністра закордонних справ Німеччини Франка-Вальтера Штайнмайєра, що «не варто загострювати ситуацію бряжчанням зброєю та бойовими гаслами». Водночас у НАТО заявляли: у разі нападу Росії блок не зможе захистити країни Балтії. Командувач збройними силами США в Європі, генерал-лейтенант Фредерік Бен Годжес в інтерв’ю «Die Zeit» 22 червня сказав: «Росія змогла б захопити балтійські держави швидше, ніж ми б там опинилися, щоб їх захистити».

Як наголошує «Німецька хвиля», саміт НАТО, який відбудеться 8-9 липня у Варшаві, має визначитися з відправленням чотирьох додаткових батальйонів до Польщі та Балтії. Планується, що саме Берлін командуватиме збройним загоном, який дислокують у Литві.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company