ЗНАЙ І НА «ВІДМІННО» СКЛАДАЙ!

В Українському та регіональних  центрах оцінювання якості освіти завершили реєстрацію учасників цьогорічного зовнішнього незалежного  оцінювання.  Про підсумки розповів директор Центру Вадим Карандій.

Статистика

У тестуванні візьмуть  участь 335 843 особи, порівняно з минулим роком  кількість учасників  збільшилася  на 135 тисяч. Заледве не всі тестуватимуться з української мови та літератури – предмет обов’язковий для вступу до закладів вищої освіти. Майже половина оцінюватиме свої знання з історії України, третина – з математики, а з англійської мови – 89 312 осіб. Ще  79 711учасників виявили бажання скласти ЗНО з географії.

Найбільше на ЗНО зареєструвалося у Києві, Дніпропетровській, Львівській  та Харківській областях. Що й зрозуміло, ці регіони найзаселеніші.  А от через війну і частину окупованих районів значно поменшало учасників ЗНО на Донбасі. У Луганській області їх буде найменше: 1,75% від загальної кількості.

Серед зареєстрованих на ЗНО більше половини – цьогорічні випускники шкіл: 185 508 осіб. Це майже на 8,5 тис. менше, ніж торік. Наймолодшому учаснику  – 15 років, найстаршому – 69.

Можна тестуватися  мовою національних меншин, звісно, крім української мови та літератури. Найбільше  бажаючих скласти російською мовою  математику – 12155 осіб. Зовнішнє оцінювання для 1436-ти учасників пройде угорською,  для  677-ми –  румунською, для 223-ох – молдовською. Дванадцятеро складуть тести польською.

Нововведення

Цього року, крім випускників загальноосвітніх шкіл, ЗНО очікуватиме і студентів  коледжів та професійно-технічних училищ, але лише тих, хто вступатиме до вишів. Їх зареєструвалося понад 42 тисячі. Для студентів, які навчаються у закладах вищої школи I та II рівнів акредитації, державна підсумкова атестація також пройде у формі ЗНО з української мови та літератури.

Відтепер до тестів з іноземних мов додається аудіювання – розуміння мови на слух. Вперше учасники, які мають проблеми із зором, складатимуть ЗНО  шрифтом Брайля. Взагалі, зареєстровано 495 осіб, що потребують особливих умов – додаткового освітлення, перекладача жестовою мовою чи стола, за яким зручно працювати в інвалідному візку.

До 30 квітня на інформаційні інтернет-сторінки учасників надійдуть запрошення-перепустки з адресами пунктів проведення зовнішнього незалежного оцінювання. Учасники мають самостійно їх роздрукувати.

ЗНО

Тестування проходитиме у два етапи: перший – з 22 травня до13 червня, другий –  з 1 до 11 липня. У першій черзі –  ЗНО з математики, а останніми будуть тести з хімії.

Реєстрація на додаткову сесію розпочнеться 3 травня і триватиме до 21-го.  На другий етап ЗНО можуть реєструватися учасники АТО, особи, позбавлені волі чи взяті під варту, а також ті, хто через поважні обставини не змогли зареєструватися на першу сесію. Звісно, для  цього необхідно подати відповідні документи.