Зором серця, порухом душі…

Митці з вадами зору та хворобами опорно-рухового апарату презентували свої роботи на виставці «Мій талант тобі, Україно!»  в агентстві «Укрінформ». Неважко здогадатися, хто саме автор об’ємних картин, які сприймаються і на доторк: жага творити сильніша за фізичні недуги.

Соціальний всеукраїнський проект реалізували за підтримки Укрінформу волонтери – художниця Катерина П’ятакова та  журналіст Олександр Козловський. Це вже третя така виставка, і щоразу до проекту долучаються нові митці.

Як зазначили організатори, фізичні вади – не перепона для творчого самовираження, якщо душа і серце живуть красою. І до всього, такі виставки привертають увагу працедавців, меценатів, викладачів художніх навчальних закладів.

Віра Головко та Олександра Хуторова.

Вісімнадцять учасників представили кілька десятків творів та короткі анотації. Не лише до своїх творів – розповіли про себе і свої мистецькі вподобання. Наприклад, Олександра Хуторова захоплюється квілінгом – витворює свої мистецькі  вироби з різнокольорових смужок паперу, шиє м’які іграшки, ліпить із глини й тіста, захоплюється декупажем. А на цю виставку подала акварелі. Зізнається: «Люблю малювати тварин, квіти, натюрморти, гірські пейзажі. Але найчастіше зображую птахів – для мене це символ свободи».

Каже, що почала малювати після двадцяти років у Клубі спілкування і творчості особливих людей «Журавлик». Олександра має здобутки на фестивалях і конкурсах і теж долучається до благодійності. Продає свої роботи на аукціонах, на інших акціях з підтримки дітей-сиріт.

Віра Головко вишиває картини однією рукою. Удосконалює свою майстерність майже десять років. Про себе розповідає: «Звичайна дівчина… Вишиваю хрестиком, стрічками і трохи бісером. І вірю в особисте диво, що обов’язково трапиться в моєму житті…»

Катерина П’ятакова пояснює: організовуючи такі виставки, волонтери допомагають людям з особливими потребами вийти не лише за поріг своїх домівок, а й вирватися з тісних рамок душевної зневіри, відчути  свою необхідність. Бо виставки – це ще й живе спілкування з давніми знайомими і новими  відвідувачами, це відгуки на твої роботи, обговорення творів у колі однодумців. Це ще одне джерело, що наповнює людину бажаннями творити і долати життєві перешкоди.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company