Автора!

Як визначати в інтернеті авторство анонімних українськомовних текстів? Український науковий центр лінгвістичних студій та Інститут філології КНУ імені Тараса Шевченка за підтримки посольства Великої Британії та Північної Ірландії розробили відповідний проєкт, який і представили громадськості в агентстві «Укрінформ».

Науковці продемонстрували роботу вебзастосунку «Text Attributor 1.0» який допомагає встановити авторство анонімних текстів і виявити рівень токсичності контенту. В базі даних застосунку – лексикографічний словник обсягом 5 тисяч слів, до якого увійшли слова з негативною тональністю, словник «мови ворожнечі» обсягом 3 тисячі слів, де є негативні назви людей, обсценна та лайлива лексика, а також словник «токсичних сполук» обсягом 1,5 тисяч синтагм, які виражають негативний сенс лише в певному словосполученні.

Чому цей додаток такий важливий? Передовсім, тому, що в Україні досі маємо проблему з авторськими правами на текстові матеріали. Відповідно до Закону України «Про авторське право та суміжні права» твір – це оригінальне інтелектуальне творіння автора (співавторів) у сфері науки, літератури, мистецтва тощо, виражене в об’єктивній формі.

Застосунок аналізує будь-який текст за 18-ма параметрами, серед яких базовими є: кількість слів, кількість речень, обсяг словника. Інші 15 параметрів обчислюються за певними формулами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company