Багатостраждальна Слобода

Слобода́ – село в Україні, у Іванівській сільській громаді, за пів години їзди від Чернігова.

Історію село веде від 1859 року. Тоді воно було козачим та казенним. До російського вторгнення в Україну тут мешкало 600 осіб. Рашистська «братня» війна не оминула Слободу: спершу село нівечила ворожа артилерія, а на початку березня 2022-го сюди вдерся окупант. Росіяни грабували, одбирали худобу та продукти, хазяйнували у слобідських хатах, а справжніх господарів виганяли в сараї та погреби.

Забрали дім і в Миколи з Наталею..

– Нашу хату та ще деякі будинки на іншому кінці захопили серед перших, – розповідає подружжя. – Сказали, що це для них гарна позиція. Нас вигнали, мовляв, «у вас же погреб есть». Встрявати в суперечку з озброєними бандитами не стали, перебралися до погреба, сиділи там, ховалися від ворожих ракет та мінометів. Раз на день вони приносили поїсти. Нашу ж їжу, яка була вдома.

Ставало все важче й важче. Міномет і танк стоять прямісінько над тобою, вибухи, постріли, було дуже гучно, думали, геть оглухнемо.

– Як довго просиділи у льохові?

– Близько 20 діб. Коли вже нас звільнили, вийшли і побачили, що нашого дому нема. Місцеві казали, що хтось виказав позицію кацапів, і туди був приліт, але що було насправді, цього не знаємо. Минуло вже більше року, а ми так і не довідалися, що ж насправді трапилося з нашою хатою. Нам ніде було жити.

– Зверталися по допомогу?

– Зверталися, а толку? 7 місяців жодної реакції: 9 сімей втратили будинки, і всі перебивалися по чужих домівках. Нас прийняли добрі сусіди.

– А грошову допомогу отримували?

– Отримували. 7400 грн. Як думаєте, цього вистачить на нову хату? На їжу, на ліки, на худобу – і немає допомоги.

У травні 2023 роки, благання слобідчан почули. Правда не влада, а американський бізнесмен Делл Лой Хансен, власник «Wasatch Group». Його благодійними стараннями у Слободі звели 9 модульних будиночків.

– Що скажете про нові ваші оселі, як там жити?

– Ми там поки що не живемо. Вже другий місяць нам не можуть провести електрику. Дім дали, а жити де? Ну це вже питання до місцевої влади. А стосовно модульного будинку, він маленький на вигляд, але всередині просторо. Звісно, не так як наш колишній, але хоч щось. Меблі, і все начиння – це нам дав американець безкоштовно. Окрім телевізора та картини. Не звертайте увагу також на мішки, які на ліжках, це вже ми плануємо потроху речі переставляти та заїжджати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company